Szukaj

„A czy Ty wstąpiłeś już do UB?”. Zamieszczanie wokół nazwy partii Roberta Biedronia [foto]

13-01-2019 15:23
Umowa Biedronia Fot. różne / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Na Twitterze pojawił się profil „Umowa Biedronia”, który promuje nowe ugrupowanie Roberta Biedronia, byłego rezydenta Słupska, wcześniej posła Ruchu Palikota. Szybko zauważono, że skrót to „UB”, które w Polsce nie budzi najlepszych skojarzeń.

Sprawę komentowali dziennikarze, politycy i internauci. Nawet przedstawiciele lewicy nie mogli uwierzyć, że ktoś chce zakładać partię, której skrócona nazwa brzmiałaby „UB”.

Koniecznie przeczytaj: Popek przedstawił program gospodarczy swojej partii politycznej [wideo]

Czytaj też: Nokaut w internetowej sondzie wyborczej. Miażdżąca przewaga koalicji Wolność-Ruch Narodowy [sonda]

Szefem komunikacji projektu Roberta Biedronia, Jan Mróz, w odpowiedzi na zapytanie dziennikarzy wp.pl powiedział jednak, że nowa nazwa partii zostanie ogłoszona na konwencji założycielskiej 3 lutego. Wyjaśnił, że „Umowa Biedronia” to „techniczna nazwa programu partii”.

Umowa Biedronia” to techniczna nazwa programu partii, o czym media już donosiły. Niezmiernie nas cieszy zainteresowanie wokół tego, jak będzie nazywać się partia Roberta

- powiedział Mróz.

Mimo wszystko, warto zauważyć, że na profilu wyraźnie jest napisane: „Partia Umowa Roberta Biedronia”. Pozostaje zapytać, dlaczego opis profilu wprowadzał w błąd, skorona nazwa partii miała być inna.

Warto przeczytać: Zatrzymanie byłego rzecznika MON jest na rękę partii rządzącej? Pojawiło się już kilka teorii na ten temat

Podziel się