Szukaj

Zamiast francuskich Caracali produkowane w Polsce śmigłowce Black Hawk

11-10-2016 10:25
śmigłowiec UH-60L Blackhawk
Podziel się

Szef MON, Antoni Macierewicz poinformował w poniedziałek, że jeszcze w tym roku na wyposażeniu wojskowych sił specjalnych znajdą się pierwsze śmigłowce Black Hawk. Minister obrony taką deklarację złożył wczoraj w czasie odwiedzin w Polskich Zakładach Lotniczych w Mielcu, gdzie produkowane są te maszyny.

Już niedługo mam nadzieję, że takimi śmigłowcami będą latać polskie siły specjalne. Jeszcze w tym tygodniu zaczną się rozmowy, których będą miały zwieńczenie już w tym roku. Już w tym roku pierwsze śmigłowce do realizacji ćwiczeń przez siły specjalne, będą im dostarczone. To pokazuje jakim potencjałem dysponuje Polska, jakim potencjałem dysponuje Mielec – powiedział minister obrony.

Macierewicz podkreślił też, że posiadanie przez Polskę dobrze funkcjonującego przemysłu zbrojeniowego jest kluczowe dla obronności państwa. Dodał też, że wojsko powinno dysponować takim sprzętem, który sprawi, że „żaden przeciwnik nie będzie nam groźny”.

Koniecznie przeczytaj: MON w pilnej potrzebie. Organizuje nowy przetarg na śmigłowce i do rozmów zaprasza… producenta Caracali. Francuzi odpowiadają

Czytaj też: Macierewicz ujawnia patologie w spółkach zbrojeniowych za czasów koalicji PO-PSL

Premier Beata Szydło powiadomiła w sobotę, że Polska zakończyła rozmowy w Francuzami ws. Caracali. Powiedziała, że rząd zdecydował się postawić na własny przemysł zbrojeniowy. Dodała też, że kontrahent nie chciał zgodzić się na polskie warunki.

Warto przeczytać: Wojsko zapłaci transseksualistom za zmianę płci!

Podziel się