Szukaj

Zamach na polskich obywateli na morzu? MON wdraża specjalne procedury po ostrzeżeniu z Moskwy

25-09-2016 22:01
MS Armia Krajowa, statek Polskiej Żeglugi Morskiej w drodze do portu Sveagruva Fot. Krzysztof Maria Różański / wikipedia.org / CC BY-SA 3.0
Podziel się

Według doniesień Radia Szczecin, informację o planowanym ataku na polskich obywateli otrzymała polska ambasada w Moskwie. Anonimowa kobieta w rozmowie telefonicznej ostrzegła, że do zamachu ma dojść na morzu, a atak zostanie przeprowadzony ze statku. Wiadomość przekazano Ministerstwu Obrony Narodowej, które podjęło już stosowne procedury.

Kobieta, która przekazała ostrzeżenie o planowanym zamachu telefonicznie, nie podała żadnych dodatkowych szczegółów. Choć może to być fałszywy alarm, polska ambasada w Moskwie postanowiła nie ryzykować i przekazała informacje resortowi obrony. Polska Żegluga Morska już wdrożyła stosowane w takich przypadkach specjalne procedury. Ostrzeżenie o ataku MON przekazał także wszystkim jednostkom pływającym obecnie na morzu, na których znajdują się polscy marynarze.

Koniecznie przeczytaj: Niemcy: trwa obława na Syryjczyka podejrzanego o planowanie zamachu

Czytaj też: Wyciekł tajny raport dotyczący zamachu we Francji! Rząd kłamał?

Przewodniczący sejmowej komisji obrony narodowej, Michał Jach (PiS) powiedział, iż ma nadzieję, że ta informacja to żart, a osoba zgłaszająca ostrzeżenie zostanie odnaleziona i stosownie ukarana. Dodał jednak, że informacja o ataku, do wyjaśnienia całej sytuacji, traktowana jest bardzo poważnie. Poseł podkreślił też, że na wszystkich statkach, na których znajdują się polscy marynarze obowiązuje bardzo wysoki reżim bezpieczeństwa.

Warto przeczytać: Ruszył kolejny proces ws. „zamachu” na Komorowskiego. Oskarżonemu grozi 5 lat więzienia, bo... chciał wręczyć prezydentowi ulotkę

Podziel się