Szukaj

Posłanka PO zapomniała się przelogować? Jej „dramatyczny” wpis nie uszedł uwadze internautów [FOTO]

08-01-2018 16:04
Ligia Krajewska Fot. Rafał Ostrowski / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

Kilka dni temu portal Onet.pl poinformował, że Ligia Krajewska, była już posłanka Platformy Obywatelskiej, usłyszała zarzuty dotyczące malwersacji finansowych w Fundacji Szkoły Społecznej w Warszawie. Polityk postanowiła złośliwie skomentować decyzję organów ścigania, nazywając polityków PiS „mendami”. Krajewska próbowała też „udramatyzować” sytuację, jednak zaliczyła wpadkę.

Portal Onet.pl podał, że prokuratura zarzuciła Ligii Krajewskiej przywłaszczenie sumy 320 tys. złotych na szkodę Fundacji Szkoły Społecznej w Warszawie. Według śledczych, była już posłanka miała te środki przeznaczać na prywatne zakupy, zaś następnie, by ukrywać braki w rozliczeniach, sfałszować kolejne faktury. Polityk nie przyznała się do stawianych jej zarzutów, ale w związku z tą sytuacją podjęła decyzję o rezygnacji z członkoswtwa w partii.   

Koniecznie przeczytaj: Kuriozalna wpadka posłanki PO. Próbowała zabłysnąć, ale bardzo szybko została zgaszona przez dziennikarza [WIDEO+FOTO]

Czytaj też: Platforma Obywatelska traci dwóch ważnych polityków. Odeszli, bo mieli dość szkalowania Polski na arenie międzynarodowej [FOTO]

Ligia Krajewska założyła fundację w 1989 roku. Następnie założyła szkołę podstawową, której została dyrektorem. Według prokuratury, to właśnie wówczas w bezprawny sposób wydawała pieniądze przeznaczone na działalność szkoły. Z zebranego materiału dowodowego wynika, że była posłanka PO za nielegalnie podbierane środki kupowała prywatnie takie rzeczy jak alkohol, papierosy czy też kosmetyki. 

Była działaczka PO jest bardzo aktywnym użytkownikiem Twittera, więc właśnie w tym społecznym medium postanowiła skomentować działania prokuratury podejmowane względem jej osoby. Pierwszy wpis pomimo, iż został napisany w języku nie przystającym polskiemu posłowi, nie był zaskoczeniem.

Jednak później na koncie Ligii Krajewskiej pojawił się tweet, który wzbudził duże zainteresowanie internautów. Otóż znalazły się w nim słowa wsparcia skierowane do... niej samej:

Internauci komentujący ten wpis jednoznacznie stwierdzili, że Ligia Krajewska zapomniała się przelogować na inne konto, z którego chciała stanąć… we własnej obronie. Na swoje nieszczęście nie zrobiła tego, więc w konsekwencji tej pomyłki pojawił się powyższy tweet.

W obronie Ligii Krajewskiej stanęła popularna blogerka Kataryna, która twierdzi, że polityk jedynie cytowała wypowiedź osoby, która wysłała jej wyrazy swojego wsparcia: 

Ej, serio myśleliście, że Krajewska się nie przelogowała? Gdyby tak było to ten twit by adresowała do siebie. Dla mnie oczywiste, że wrzucała coś jako ona, domyśliłem się że cytat. Nie róbcie afery.

Internauci chyba nie do końca jednak dali się przekonać. Poniżej kilka wybranych wybranych komentarzy użytkowników Twittera.

Warto przeczytać: Joanna Scheuring-Wielgus wbiła szpilę Grzegorzowi Schetynie. Posłanka Nowoczesnej dosadnie oceniła jego zdolności przywódcze [WIDEO]

Podziel się