Szukaj

Ostre starcie na antenie. Poseł miażdży argumenty dziennikarki ws. zbrodni w Jedwabnem. „To Niemcy mordowali”, „Zeznania wymuszano torturami” [WIDEO]

09-02-2018 11:57
Jacek Żalek, Dominika Długosz Fot. Pani Renatka / Twitter / screen Twitter
Podziel się

W programie „Rozmowa polityczna” na antenie Polsat News doszło do gorącej dyskusji między posłem Zjednoczonej Prawicy Jackiem Żalkiem a prowadzącą program redaktorką Dominiką Długosz. Polityk tłumaczył wątpliwości ws. pogromu w Jedwabnem.

Odpowiadając na stwierdzenie dziennikarki, że „to Polacy mordowali”, wiceszef klubu PiS przypomniał fakty:

A wie pani jak były przyjmowane zeznania w/s zbrodni w Jedwabnem? Torturami. Te osoby, które składały zeznania przed UB były torturowane. Jeżeli IPN przyjął, w tamtych latach, w których była presja polityczna, żeby przyjąć odpowiedzialność, wersję, że te zeznania wydobyte w torturach, są wiarygodne, to życzę powodzenia – mówił polityk.

Koniecznie przeczytaj: Ostra wymiana zdań polityków na temat udziału narodu polskiego w Holokauście. „Parszywym kłamstwem nazywam obarczanie Polaków za zbrodnie w Jedwabnem”

Czytaj też: Dziennikarka Polsatu próbowała bronić Jaruzelskiego. „Jak wytłumaczę dziecku, że stan wojenny wprowadził szeregowy?” Internauci byli bezlitośni [foto]

Poseł wytłumaczył, że kierując się logiką, jaką zaprezentowała dziennikarka, równie dobrze można powiedzieć, że to Żydzi zgotowali sobie Holokaust, bo doprowadzali swoich współbraci do obozowych komór gazowych.

To jest po prostu głupie i bezczelne. Tak samo mówienie, że Polacy są odpowiedzialni za zbrodnie Holokaustu - argumentował poseł.

Cytowany fragment rozmowy poniżej:

Warto przeczytać: Amerykanie, Anglicy i Polacy oskarżani przez Niemców o… Holokaust. Manifestanci niemieckiego marszu „Bombenholocaust” chcą tworzyć historię na nowo [wideo]

Podziel się