Szukaj

Jacek Żakowski chciał przekonać widzów, że nie potrzebują broni w domu. Mocna riposta posła Kukiz’15 [WIDEO]

30-09-2017 20:16
Jacek Żakowski, Wojciech Bakun Fot. Superstacja / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Zwiększenie dostępu do broni jest ostatnio przedmiotem gorącej dyskusji w mediach. Zdecydowanym przeciwnikiem liberalizacji przepisów jest m.in. Jacek Żakowski. Dziennikarz nawet nie próbował ukrywał swoich poglądów w prowadzonym przez siebie programie. Szybko jednak otrzymał mocną ripostę od zaproszonego gościa.

W piątek Sejm poparł poselski projekt Kukiz’15 ws. nowelizacji ustawy o broni i amunicji, który teraz został skierowany do Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych. Zmiana przepisów ma być pierwszym krokiem w kierunku zwiększenia dostępu do broni dla zwykłych Polaków.

W trakcie wczorajszego głosowania w Sejmie 263 posłów poparło projekt, 158 było przeciw, 15 wstrzymało się od głosu.

Przeciwko próbie liberalizacji przepisów w tej materii protestowała zwłaszcza Nowoczesna. Sprzeciw ze strony środowiska dziennikarskiego postanowił zamanifestować z kolei Jacek Żakowski, który na antenie Superstacji w programie „Rozmowa Dnia” przekonywał widzów, że trzymanie broni w domu wcale nie zwiększy ich bezpieczeństwa. Według dziennikarza w przypadku napadu, zaatakowana osoba nie zdąży po nią sięgnąć, więc jej posiadanie nie ma sensu.

Koniecznie przeczytaj: Palestyńczycy świętują na ulicy w Berlinie… strzelając z broni palnej [WIDEO]

Czytaj też: Wojciech Cejrowski ostro podsumował środowisko sądownicze: „To komuchy, dzieci komuchów...” [WIDEO]

Zdecydowanie inne zdanie na ten temat miał zaproszony do studia Wojciech Bakun z Kukiz’15. Poseł jednym zdaniem wykazał absurdalność sposobu myślenia zaprezentowanego przez Żakowskiego.

Warto przeczytać: Paweł Kukiz o strajku lekarzy rezydentów i reformie służby zdrowia: Radziwiłł „będzie kręcił tak, jak kręci od lat” [WIDEO]

Podziel się