Szukaj

Zakonnice z Broniszewic nagrały film z okazji… Dnia Pingwina. Wszystko w szczytnym celu [WIDEO]

01-05-2017 16:38
Zakonnice świętujące Dzień Pingwina Fot. Eliza Małgorzata Myk / Facebook
Podziel się

Zakonnice ze Zgromadzenia Sióstr św. Dominika z Broniszewic pokazały, że mają do siebie ogromny dystans i nagrały krótki filmik z okazji Światowego Dnia Pingwina. Siostry, które na nagraniu w przezabawny sposób naśladują pingwini chód, zbierają w ten sposób pieniądze na szczytny cel.

Pod opublikowanym w mediach społecznościowych filmikiem zakonnice zażartowały, że 25 kwietnia, kiedy przypada Światowy Dnia Pingwina, obchodzą swoje święto. Siostry zamiast o kwiaty i bombonierki poprosiły jednak o wsparcie budowy nowego Domu Chłopaków - prowadzonego przez nie Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Broniszewicach.

Obecny budynek, w którym mieszka 56 niepełnosprawnych chłopców nie spełnia wymogów prawa budowlanego i ma zostać zamknięty do końca tego roku, a podopieczni rozlokowani w innych ośrodkach w różnych częściach kraju. Na takie rozstanie nie mają zamiaru zgodzić się siostry, które zbierają pieniądze na zbudowanie nowego Domu Chłopaków. Udało im się już zdobył połowę wymaganej kwoty.

Koniecznie przeczytaj: Szczyt absurdu! Francuska szkoła zlikwidowała Dzień Matki

Czytaj też: Dzień po zamachu w Dortmundzie muzułmańscy raperzy postanowili nagrać teledysk z „bronią” w ręku [WIDEO]

Filmik z zakonnicami naśladującymi pingwiny ma już prawie 120 tys. wyświetleń, okazał się więc świetnym pomysłem na nagłośnienie szczytnej akcji.

Warto przeczytać: Magdalena Ogórek na Dzień Matki o macierzyństwie i modzie na homoseksualizm [WIDEO]

Podziel się