Szukaj

Lidzbark Warmiński: Pijani mężczyźni chcieli okraść kościół. Powstrzymała ich bohaterska zakonnica [wideo]

03-10-2018 10:23
Próba kradzieży w Kościele w Lidzbarka Warmińskim Fot. KWP w Olsztynie / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Zakonnica udaremniła próbę kradzieży w kościele w Lidzbarka Warmińskim (woj. warmińsko-mazurskie). Siostra zamknęła w kościele dwóch pijanych złodziei i wezwała policję.

Do zdarzenia doszło 27 września br. po jednej z mszy.

Poszła do zakrystii i usłyszała, że w kościele ktoś hałasuje. Zobaczyła, że dwóch mężczyzn mocuje się z ogromnymi metalowymi skarbonami i próbuje je ukraść

- opisuje w rozmowie z PAP rzeczniczka policji w Lidzbarku Warmińskim Monika Klepacka.

Dwóch pijanych mężczyzn, jak się później okazało byli to bracia, próbowało ukraść dwie metalowe skarbony o łącznej wartości 5 tys. zł, w których były datki w kwocie 3 tys. zł.

Koniecznie przeczytaj: Nagranie z polską zakonnicą podbija światowy Internet. To trzeba zobaczyć! [WIDEO]

Czytaj też: Abp Hoser: podejrzewam, że w polskim Kościele istnieje lobby gejowskie

Siostra zakonna, kiedy zorientowała się, co się dzieje, nie podeszła do mężczyzn. Po cichu zamknęła wszystkie drzwi w kościele i wezwała policję. Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce zatrzymali złodziei, którzy byli kompletnie pijani. Początkowo mężczyźni próbowali tłumaczyć, że do kościoła przyszli tylko się pomodlić, a że skarbony stały krzywo, to chcieli je tylko prawidłowo ustawić.

Okazało się, że rabusie byli dobrze znani policji. W toku dochodzenia ustalono też, że wcześniej ukradli z tego samego kościoła drewnianą skarbonę z datkami w wysokości 300 zł. Pieniądze przeznaczyli na alkohol.

22-latek i 28-latek usłyszeli już zarzuty kradzieży i usiłowania kradzieży z włamaniem. Przyznali się do winy. Za popełnione czyny grozi im do 10 lat więzienia.

Nagranie ze zdarzenia poniżej:

Niektórzy zauważają, że próba rabunku w Lidzbarka Warmińskim miała miejsce dzień po premierze filmu „Kler”. Dzień wcześniej mieszkaniec Opola Lubelskiego podłożył ogień pod drzwi jednego z miejscowych kościołów (więcej tutaj: Opole Lubelskie: Mężczyzna oblał benzyną i podpalił drzwi kościoła. Policja publikuje nagranie [wideo]). W mediach społecznościowych coraz głośniej mówi się, że to nie przypadek. Komentowana jest także reakcja władz, a właściwi jej brak na takie „incydenty” - zwłaszcza, że wybicie szyby w gdańskiej synagodze przez chorego psychicznie mężczyznę zostało potraktowane zupełnie inaczej. Więcej tutaj: W Gdańsku odbyło się uroczyste odsłonięcie… nowej szyby w synagodze. Mężczyzna, który ją zbił z zarzutami w areszcie [wideo]

 

 

Warto przeczytać: Dwa ataki na Magdalenę Ogórek. Jeden w kościele, drugi pod studiem TVP. Sprawę bada policja

Podziel się