Szukaj

Zakończyła się sekcja Magdaleny Żuk w Polsce. Wiadomo, kiedy odbędzie się pogrzeb

19-05-2017 19:33
Magdalena Żuk Fot. Magdalena Żuk / Facebook
Podziel się

Sekcja ciała 27-letniej Polki, która zginęła 30 kwietnia w Egipcie, zakończyła się dzisiaj około godz. 14.30 - trwała niemal 6 godzinach. Przeprowadzono ją w Zakładzie Medycyny Sądowej we Wrocławiu. Pełnomocnicy rodziny Magdaleny Żuk nie chcieli udzielać żadnych szczegółów odnośnie jej wyników.

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze Violetta Niziołek poinformowała, że zwłoki Magdaleny Żuk w piątek we Wrocławiu poddano ponownym oględzinom i je otwarto.

W trakcie sekcji pobrano próbki do dalszych badań histopatologicznych, biologicznych oraz toksykologicznych. Kolejne informacje w tej sprawie zostaną udzielone po uzyskaniu wyników zleconych badań wraz z opinią biegłych co do przyczyny śmierci – informuje prokuratura.

Koniecznie przeczytaj: Co naprawdę stało się z Magdaleną Żuk? TVP przekazuje wyniki swojego śledztwa w Egipcie [WIDEO]

Czytaj też: „Fakt” ujawnia nagranie z Rutkowskim. Tak wyjaśniał śmierć Magdaleny Żuk? [WIDEO]

Pełnomocnik rodziny przekazał, że ciało 27-letniej kobiety ma wkrótce zostać przekazane jej najbliższym. Pogrzeb Magdaleny Żuk odbędzie się we wtorek o godzinie 15.00 w Bogatyni.

Kazimierz Turaliński, ekspert ds. bezpieczeństwa i przestępczości, w tekście dla „Wirtualnej Polski” pisał wczoraj, że choć uważa, że wykonanie drugiej sekcji w Polsce było potrzebne, to jednak bardzo możliwe, że nie da ona odpowiedzi odnośnie przyczyn śmierci kobiety. Ekspert zauważa między innymi, że po tak długim czasie od śmierci ciężko jest wykryć podaną ofierze tzw. tabletkę gwałtu. Kwas gamma-hydroksymasłowy (GHB, najczęściej stosowany) po 8 godzinach od zażycia nie jest wykrywalny we krwi, a po 12 godzinach nie pozostawia śladu w moczu. Turaliński zwraca jednocześnie uwagę, że z rezerwą należy traktować ustalenia Egipcjan, którzy bardzo szybko przyjęli wersję o samobójstwie.

Warto przeczytać: Polski nurek pracujący w Egipcie o sprawie Magdaleny Żuk: „Przyjeżdża szejk i robi, co chce z kobietą”

Podziel się