Szukaj

Brutalne morderstwo w warszawskiej szkole. Tragedii można było uniknąć?

11-05-2019 16:05
policja, karetka pogotowia
Podziel się

W piątek w Szkole Podstawowej nr 195 w Warszawie 15-letni uczeń brutalnie zamordował swojego kolegę. Z relacji mediów wynika, że zabójca zadał swojej ofierze sześć ciosów nożem. Jak się okazuje, prawdopodobną przyczyną morderstwa był dług w wysokości 2 tys. zł.

Krystian, jeden z uczniów uczęszczających do tej placówki, w rozmowie z TVP Info ujawnił, że 15-letni Emil od dłuższego czasu sprawiał poważne problemy wychowawcze i siał postrach wśród społeczności szkolnej:

Zawsze był agresywny. Szkoła już dawno powinna go wywalić, ale dawali mu jeszcze szansę. Gdyby go wywalili, to by się to nie stało.

Nastolatek opowiedział również o tym, jak doszło do morderstwa:

Koniecznie przeczytaj: Niemcy: Atak nożownika w Ravensburg. Kilka osób ciężko rannych. Wiadomo, kim jest sprawca [+18 wideo]

Czytaj też: Nagranie z atakiem nożownika w Paryżu. Muzułmanin zaatakował maczetą mężczyznę niosącego alkohol [WIDEO]

Emil niedawno się pokłócił z Kubą, ale przyszedł teraz do szkoły. Zaczęli się podobno przepychać. Wbiegli do sali od fizyki i tam go trafił kilka razy nożem. (...) Emil był naćpany, zażył kilka pigułek.

Sędzia Marcin Kołakowski w trakcie rozmowy z portalem Fakt24.pl powiedział, że zatrzymany nastolatek z pewnością zostanie poddany badaniom psychiatrycznym:

Prokuratura będzie podejmowała dalsze czynności w sprawie. Najprawdopodobniej zostanie dopuszczony dowód z opinii biegłych psychiatrów na okoliczność poczytalności sprawcy, a także zostanie zbadany stopień rozwoju sprawcy podejrzanego o ten czyn. Jeżeli prokurator dojdzie do wniosku, że zostały spełnione przesłanki przewidziane w art. 10 par. 2, wówczas podejrzany będzie sądzony na podstawie przepisów kodeksu karnego.

Jak jednak wynika z ustaleń mediów, wiele wskazuje na to, iż Emil będzie sądzony jak dorosły.

Warto przeczytać: Atak nożownika na lotnisku w Amsterdamie. Policja otworzyła ogień [WIDEO]

Podziel się