Szukaj

Tragedia w Ełku. 21-latek zginął od ciosów nożem. Wśród zatrzymanych są obcokrajowcy

01-01-2017 12:00
Samochód polskiej policji Fot. Lukas Plewnia / flickr.com / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Lokalne Radio 5 w Ełku podało, że tragiczne wydarzenia miały miejsce po 23.00 w sylwestra. W wyniku bójki od ciosów nożem zginął 21-latek, który został zaatakowany przez czterech sprawców.

Napastnicy, którym może grozić dożywcie za usiłowanie zabójstwa zostali zatrzymani przez policję. To zarówno Polacy, jak i obcokrajowcy. Dla dobra śledztwa nie podano ich narodowości. Nieoficjalnie mówi się, że wśród podejrzanych są Turcy.

Przed jednym z lokali doszło do awantury, w wyniku której śmierć poniósł 21-letni mężczyzna. Policjanci zatrzymali sprawców, zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków – mówił sierż. sztab. Rafał Jackowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie na antenie TVP Info.

Koniecznie przeczytaj: Są wyniki sekcji 21-latka z Ełku. Tunezyjczyk i Algierczyk z zarzutami

Czytaj też: Areszt dla imigrantów oskarżonych o zabójstwo w Ełku. Tunezyjczyk próbował tłumaczyć się z popełnionej zbrodni

Według nieoficjalnych informacji, 21-letni mężczyzna miał wrzucić petardę do wnętrza lokalu (tureckiego kebabu), co miało spowodować kłótnię, która szybko przerodziła się w bójkę. Jeden z napastników miał mieć nóż, którym ugodził 21-latka dwa razy.

Według lokalnego radia miejscem zdarzenia były okolice lokalu gastronomicznego przy ul. Armii Krajowej. 21-latek został znaleziony ranny, ale nie udało się już go uratować.

W miejscu, w którym zginął od rana zbierają się mieszkańcy Ełku. Policja zdecydowała się obstawić dwa lokale gastronomiczne z kebabem, gdyż w Internecie pojawiły się głosy nawołujące do zemsty za śmierć 21-latka.

Dzisiaj o godzinie 14.00 miał odbyć się w miejscu zdarzenia protest przeciwko przemocy i imigrantom.

Warto przeczytać: Jak lewicowe media komentują wydarzenia w Ełku? Mówią o „terrorze białych polskich katolików” i zastanawiają się, „dlaczego Polacy nie lubią obcych” [WIDEO]

Podziel się