Szukaj

Za rządów PO-PSL z armii masowo odchodzili wyżsi oficerowie. Wtedy to nie był problem?

27-05-2017 15:42
Rezygnacje oficerów WP
Podziel się

Przy okazji zarzutów, stawianych przez opozycję ministrowi Antoniemu Macierewiczowi, telewizja publiczna zaprezentowała oficjalne dane obrazujące odejścia z armii wyższych oficerów. Okazuje się, że za poprzedniej ekipy to zjawisko miało o wiele większą skalę.

Nie milkną echa niedawnej sejmowej debaty nad wotum nieufności wobec Antoniego Macierewicza. Posłowie opozycji zarzucali szefowi Ministerstwa Obrony Narodowej m.in. osłabianie polskiej armii przez doprowadzenie do rezygnacji ze służby na masową skalę wyższych oficerów.

Tymczasem fakty wyglądają zupełnie inaczej. „Panorama” TVP2 zaprezentowała oficjalne dane MON. Wynika z nich, że tylko w jednym roku rządów koalicji PO-PSL (2010 – 2011) z Wojska Polskiego odeszło o ponad stu pułkowników i generałów więcej, niż w pierwszym roku rządów PiS.

Koniecznie przeczytaj: Antoni Macierewicz ironicznie do dziennikarza TVN: „Liczymy się bardzo z pana wiedzą” [WIDEO]

Czytaj też: Ministerstwo Obrony Narodowej chce degradować komunistycznych wojskowych

Statystyki MON opublikował na Twitterze PikuśPOL:

Warto też przypomnieć, że to właśnie obecna ekipa planuje zwiększenie liczebności polskiej armii i powołała nową formację – Wojska Obrony Terytorialnej. Dzięki zmianie wprowadzonych za czasów PO-PSL przepisów udało się też uniknąć masowego odchodzenia ze służby zawodowych szeregowych i podoficerów, którzy wcześniej musieli opuszczać armię po odsłużeniu 12 lat.

Warto przeczytać: Muzułmanka w Szwecji chciała uniknąć aresztowania. Zastosowała groteskową taktykę obrony. Nie wyszło... [WIDEO]

Podziel się