Szukaj

Z kijem na czwartą władzę

20-07-2016 08:05
Podziel się

Radny PSL z gminy Wołczyn na Opolszczyźnie zaatakował ekipę telewizji Polsat News przy pomocy… szczotki na kiju. Miejscowy polityk nie chciał odpuścić nawet leżącemu już na ziemi kamerzyście. Nie obyło się też bez wyzwisk. Dziennikarze programu „Interwencja” zamierzali spytać polityka o skandal dotyczący wylewania przez niego szamba na pobliskie pola i do rowów.

Ludwik Bogdanowicz sprawuje mandat radnego już od kilku kadencji. Zasiada również w radzie nadzorczej lokalnego banku. Prywatnie jest znany w okolicy także jako członek zespołu muzycznego „Buraky”. Atak na dziennikarzy to już kolejny skandal z jego udziałem. We wrześniu ubiegłego roku Bogdanowicz próbował rozjechać dziennikarza, jadąc samochodem pod prąd. Kilka miesięcy później wypompował szambo na podwórko jednej z mieszkanek Krzywiczyn. Sprawą zajął się już sąd. Wydaje się jednak, że radny niewiele sobie robi z pozwów czy kolejnych wystawianych przez straż miejską mandatów.

Koniecznie przeczytaj: Zamach w Monachium: nowe ustalenia policji

Czytaj też: Nowy lek na Alzheimera

Ofiarą „fekaliowej zemsty” radnego PSL został również inny mieszkaniec. Pan Dariusz, zrobił zdjęcie Bogdanowiczowi, gdy ten nielegalnie opróżniał beczkowóz z szambem na okolicznych polach. W odwecie polityk wylał zanieczyszczenia również na jego posesję.

Jadąc samochodem, zobaczyłem, że z beczkowozu wylewają się fekalia. Zobaczyłem obok radnego. Zacząłem zdjęcia robić komórką. Po tym incydencie radny, jadąc samochodem, groził mi, pokazywał różne gesty, m.in. podrzynania gardła – opowiadał „Interwencji” pan Dariusz.

Kilka dni temu doszło do kolejnego aktu agresji. Radny rzucił się ze szczotką na kiju na dziennikarza „Interwencji”, po tym, gdy ten spytał o komentarz dotyczący incydentów związanych z łamaniem prawa przez polityka. Niestety, tak jak w przypadku poprzednich skandali, pan Ludwik i tym razem nie był skory do rozmowy.

Warto przeczytać: Niemieckie „Welcome party” dla islamskiego terrorysty z Würzburga

Podziel się