Szukaj

Wyszkowski do Thun: „Droga Różo, mówisz językiem, którym komuniści mówili o twoim ojcu!” [WIDEO]

12-05-2017 16:31
Wyszkowski, Thun Fot. TVP Info / Twitter / screen Twitter
Podziel się

W czasie wczorajszego programu „Minęła 20” na antenie TVP Info jednym z głównych tematów rozmowy były obchody 85 rocznicy smoleńskiej. Krzysztof Wyszkowski mocno skrytykował Różę Thun, która usiłowała bronić „Obywateli RP”.

Europosłanka PO wyraźnie stanęła po stronie agresywnych demonstrantów z Krakowskiego Przedmieścia, próbując bagatelizować kwestię pobicia Adama Borowskiego, który także był obecny w studiu TVP Info. Dla Thun głównym problemem okazała się przemowa Jarosław Kaczyńskiego, według niej pełna nienawiści.

O tym jak to przebiegało słyszę głównie od panów. I dowiaduje się ciekawych rzeczy (…). Róża jest przede wszystkim symbolem protestu przemocy wobec słabszych. (…) Z tego przemówienia szła nienawiść pełną parą. Biała róża to symbol niewinności i miłości – przekonywała.

Koniecznie przeczytaj: Róża Thun o tym, czym wg niej jest „niezależność” Polski. „To głupie gadanie o suwerenności” [WIDEO]

Czytaj też: Repetowicz do Thun: „Wasza polityka to hipokryzja” [WIDEO]

Polityk PO przy okazji postanowiła uderzyć w Kościół.

Nie byłam tam na miejscu, o użyciu przemocy słyszałam tylko od pana Borowskiego. Taki incydenty zostawiłabym policji, prokuraturze. Wykorzystujemy kościół i modlitwę, żeby zrobić spektakl polityczny – twierdziła Thun.

Krzysztof Wyszkowski, działacz opozycji z okresu PRL, w tym momencie nie wytrzymał.

Droga Różo, ty mówisz językiem, którym komuniści mówili o działalności twojego ojca, o działalności jego przyjacielu Karola Wojtyły. Mówili, że kościoły są używane do propagandy. To jest język z tego okresu. Jako działaczka SKS-u przeciwko temu protestowałaś – powiedział.

Jak dzisiaj możesz bronić jawnej chuliganerii, bestialstwa? To byli zdziczeni ludzie, chuliganeria. Tacy sami ludzi w latach 70. bili mnie i mówili, że jestem faszystą – dodał Wyszkowski.

Warto przeczytać: Róża Thun groźnym głosem „tłumaczy”, dlaczego głosowała za rezolucją przeciwko Polsce [WIDEO]

Podziel się