Szukaj

Grzegorz Schetyna nazywa prawo Polski do domagania się reparacji wojennych od Niemiec... absurdem [WIDEO]

05-08-2017 15:30
Grzegorz Schetyna, PO Fot. Michał Józefaciuk / wikimedia.org / CC BY-SA 3.0 PL
Podziel się

Kwestia odszkodowania dla Polski od Niemiec za zniszczenia wojenne jest w ostatnich dniach jednym z głównych tematów w mediach. Swoje stanowisko w sprawie jasno wyraził szef Platformy Obywatelskiej, największej opozycyjnej partii.

Kiedy Jarosław Kaczyński zapowiedział, że polski rząd wraca do kwestii reparacji wojennych od Niemiec, rozpętała się prawdziwa burza, także za granicą.

To wielkie przedsięwzięcie obarczone pewnością ogromnego przeciwdziałania. Tu chodzi o gigantyczne sumy, a także o to, że Niemcy przez wiele lat zrzucają z siebie odpowiedzialność za II wojnę światową – mówił w wywiadzie dla Radia Maryja prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Koniecznie przeczytaj: „Die Welt” twierdzi, że Niemcy nie są Polsce nic winne

Czytaj też: Niecodzienny przerywnik konferencji prasowej. Grzegorz Schetyna nękany był przez… muchę [WIDEO]

Deklaracja polityka szybka spotkała się z reakcja niemieckiego rządu, który dał do zrozumienia, że sprawa jest zamknięta.

Władze w Berlinie poczuwają się do politycznej, moralnej i finansowej odpowiedzialności za II wojnę światową. Kwestię niemieckich reparacji dla Polski uważają jednak za ostatecznie uregulowaną - oświadczyła Ulrike Demmer, zastępczyni rzecznika rządu Niemiec.

Okazuje się, że podobne zdanie na ten temat ma szef PO, Grzegorz Schetyna. Co więcej, prawo domagania się odszkodowań wojennych od Niemiec określa mianem… absurdu.

To wszystko, co widzimy. Co państwo mogą zobaczyć w tych ostatnich dniach. Kwestia absurdalnych apeli ws. reparacji wojennych w stosunku do Niemiec… – powiedział polityk we Władysławowie.

Takie wypowiedzi raczej umocnią stanowisko wielu przeciwników PO, którzy uważają, że partia ta działa na korzyść Niemiec.

Warto przeczytać: Grzegorz Schetyna niechcący potwierdził, że opozycja próbowała dokonać zamachu stanu [WIDEO]

Podziel się