Szukaj

Tłumaczenie prezes SN o „krokach podjętych bezrefleksyjnie” hitem sieci [FOTO]

20-09-2017 13:00
Małgorzata Gersdorf, prezes SN, sędzia Fot. Katarzyna Czerwińska / wikimedia.org / CC BY-SA 3.0
Podziel się

Tym razem Małgorzata Gersdorf rozbawiła chyba wszystkich. Z jej oświadczenia dotyczącego obecności prezes Sądu Najwyższego na uroczystości ślubowania nowego sędziego TK u prezydenta śmieją się zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy obozu rządzącego.

W poniedziałek odbyła się uroczystość przyjęcia przez prezydenta Andrzeja Dudę ślubowania od nowego sędziego Trybunału Konstytucyjnego Justyna Piskorskiego. W wydarzeniu uczestniczyła I prezes SN Małgorzata Gersdorf. Do tej pory sędzia kojarzona była raczej z aktywnym wspieraniem opozycji i uczestnictwem w marszach KOD, więc jej obecność w Pałacu Prezydenckim przez wielu została uznana za zdradę.

Oficjalne świadczenie SN w tej sprawie raczej Gersdorf nie pomoże...

Koniecznie przeczytaj: Zabawna sytuacja podczas briefingu Ryszarda Petru. „Konferencja zawierała lokowanie” [WIDEO]

Czytaj też: Przerażający reportaż o kulcie Bandery i UPA w Przemyślu. „Jeszcze Polska nie zginęła, ale zginąć musi” [WIDEO]

Wobec licznych komentarzy związanych z obecnością pierwszego prezesa SN na uroczystości wręczenia przez pana prezydenta nominacji panu Justynowi Piskorskiemu, w imieniu pani profesor Małgorzaty Gersdorf proszę o przyjęcie zapewnienia, że w trudnym okresie stresów i przepracowania, każdemu z nas zdarzają się kroki podjęte bezrefleksyjnie, z przeoczeniem specyficznych uwarunkowań, które powinny być brane pod uwagę w działalności publicznej pierwszego prezesa Sądu Najwyższego – tłumaczył w oświadczeniu rzecznik prasowy SN sędzia Michał Laskowski.

Sformułowanie „kroki podjęte bezrefleksyjnie” robi furorę na Twitterze, a internauci wymieniają się kolejnymi zabawnymi komentarzami.

 

Warto przeczytać: Teściowa szefa Amer Gold zszokowana kwotami, jakie przechodziły przez jej konto. Wiadomo, co szeptała do pełnomocnika [WIDEO]

Podziel się