Szukaj

Tragiczny wypadek w Leszczawie. Autokar spadł ze skarpy na „zakręcie śmierci”. Są ofiary śmiertelne [foto]

18-08-2018 10:29
Wypadek Leszczawa Fot. Pogot. Ratun. w Przemyślu / Facebook
Podziel się

Trzy osoby zginęły, a kilkanaście jest poważnie rannych w wyniku wypadku do jakiego doszło w nocy z piątku na sobotę w miejscowości Leszczawa Dolna pod Przemyślem. Turystyczny autokar na ukraińskich rejestracjach wypadł z zakrętu i stoczył się ze skarpy.

Wypadek miał miejsce na drodze krajowej nr 28 na trasie Przemyśl-Sanok ok. godz. 23.00 w piątek. Ukraiński autobus wiózł turystów do Wiednia. Podróżowało w nim 54 osoby, w tym 11 dzieci. Autokar z niewiadomych przyczyn zjechał z z drogi. Na tzw. „zakręcie śmierci” pojazd przebił barierę energochłonną i spadł w dół z 30-metrowej skarpy. Kilkukrotnie dachował.

Zginęły trzy osoby, 18 jest rannych. Jak podaje policja liczba ofiar śmiertelnych może ulec zmianie, ponieważ 9 osób jest w stanie ciężkim.

Koniecznie przeczytaj: Zielona Góra: Kompletnie pijany Ukrainiec wypadł z drogi. Śmiał się, kiedy zatrzymała go policja [foto]

Czytaj też: Ukraiński sąd w trybie przyśpieszonym skazał Polaka, który odsłonił lwy na Cmentarzu Orląt Lwowskich

Wypadając z drogi, autokar uderzył w postawiony na poboczu drewniany krzyż, upamiętniający ofiary wypadków, do jakich dochodziło wcześniej w tym miejscu.

 

Warto przeczytać: Niezwykle groźny wypadek na Warmii. Ukraiński kierowca TIR-a nie wyhamował przed zakrętem i uderzył w busa [wideo]

Podziel się