Szukaj

Turysta spadł z Rysów. Nagranie z jego wypadku mrozi krew w żyłach [wideo]

22-02-2019 14:51
Wypadek na Rysach Fot. Wiking Mountain / YouTube.com / YouTube
Podziel się

Taternik posługujący się w sieci pseudonimem „Wiking Mountain” opublikował nagranie ze swojego wypadku na Rysach. Podczas schodzenia mężczyzna stracił równowagę i zaczął spadać z grani. Dzięki czekanowi zdołał wyhamował po kilkunastu sekundach. Jak sam poinformował, doznał jedynie niegroźnego urazu barku.

Na nagraniu widzimy, jak turysta wraz z kolegą powoli schodzą w dół. W pewnym momencie główny bohater filmu traci równowagę i zaczyna spadać w dół. Mężczyzna podejmuje wówczas próbę zahamowania przy pomocy czekana. Dopiero po 17 sekundach udaje się mu zatrzymać.

W rozmowie z Radiem ZET naczelnik TOPR Jan Krzysztof podkreślił, że trzeba być uważnym podczas schodzenia w takich warunkach:

Na filmie nie widać dokładnie, dlaczego nastąpił upadek. Być może ze względu na źle postawioną nogę lub jakieś potknięcie. Widać, jak trudne jest hamowanie, jak mało mamy czasu na reakcję.

Koniecznie przeczytaj: Bulwersujące nagranie z ostródzkiego szpitala. Tak ochroniarz potraktował starszego mężczyznę [foto]

Czytaj też: To nagranie robi prawdziwą furorę. Senator Anna Maria Anders szaleje na parkiecie [wideo]

Turysta może mówić o ogromnym szczęściu. Jak sam poinformował, doznał jedynie niegroźnego urazu barku i po jego nastawieniu mógł wrócić o własnych siłach do schroniska:

Skończyło się na wybitym barku, który wskoczył na swoje miejsce, co umożliwiło na samodzielne zejście do schroniska w Morskim Oku. Dziękuję wszystkim turystom, którzy nie byli obojętni i oferowali swoją pomoc.

Warto przeczytać: Szokujące nagranie z USA. Napastnik z brodą brutalnie znokautował dwie kobiety. Kuriozalny powód napaści [wideo]

Podziel się