Szukaj

Szaflary: Kursantka zginęła podczas egzaminu na prawo jazdy. Prowadzony przez nią samochód utknął na torach kolejowych [wideo]

24-08-2018 14:51
Tragiczny wypadek podczas egzaminu na prawo jazdy Fot. Podhale24.pl / Facebook.com
Podziel się

W czwartek podczas jednego z egzaminów na prawo jazdy doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Kursantka zginęła po tym, jak jej samochód został staranowany przez pociąg na niestrzeżonym na przejeździe kolejowym w Szaflarach.

Podczas egzaminu kursantka przejeżdżała przez niestrzeżony przejazd kolejowy. W pewnym momencie silnik zgasł i samochód zatrzymał się na torach. Niestety w tym samym momencie nadjechał pociąg przemierzający trasę z Nowego Targu do Zakopanego.

Jak widzimy na opublikowanym w sieci nagraniu, egzaminator, w przeciwieństwie do kobiety, zdołał wysiąść z pojazdu przed zderzeniem ze składem. W wyniku wypadku kursantka doznała bardzo ciężkich obrażeń. Pomimo interwencji lekarzy zmarła w szpitalu w Nowym Targu.  

Koniecznie przeczytaj: Szaflary: Strażacy pytali egzaminatora, czemu nie ratował 18-latki: „A co, miałem zginąć?” [wideo]

Czytaj też: Szokujące zachowanie kierowców. Podnieśli rogatki i wjechali na tory tuż przed pociągiem. PKP ostrzega: „To igranie ze śmiercią”

Media informujące o tej sprawie ustaliły, iż poza kursantką nikt nie ucierpiał w tym zdarzeniu.

Jak potwierdził szef nowotarskiej prokuratury Józef Palenik, prowadzone obecnie śledztwo będzie dotyczyło spowodowania śmiertelnego wypadku drogowego lub spowodowania katastrofy kolejowej: 

Śledztwo będzie prowadzone najprawdopodobniej pod kątem śmiertelnego wypadku drogowego, ale kwalifikacja może ulec zmianie na spowodowanie katastrofy kolejowej. Na miejscu pracują śledczy do spraw ruchu drogowego i kolejowego.

Warto przeczytać: Nierozważna jazda 18-latka. Mógł doprowadzić do czołowego zderzenia z radiowozem. Spotkały go surowe konsekwencje [wideo]

Podziel się