Szukaj

Niezwykle groźny wypadek na Warmii. Ukraiński kierowca TIR-a nie wyhamował przed zakrętem i uderzył w busa [wideo]

16-09-2018 16:33
Wypadek na Warmii Fot. Goniec Bartoszycki / You Tube / screen YouTube
Podziel się

Do wypadku doszło wczoraj o godz. 13:23 na wjeździe do Bisztynka, na drodze krajowej nr 57, w woj. warmińsko-mazurskim. Kierowca ciężarówki na zakręcie uderzył naczepą w busa jadącego drugim pasem. Trzy osoby zostały ranne.

Jak podaje lokalny portal bisztynek.wm.pl, kierowca ciężarówki, Ukrainiec zatrudniony w polskiej firmie transportowej, prawdopodobnie zaczął zbyt późno hamować przed dwoma ostrymi zakrętami, gdzie jest ograniczenie prędkości do 40 km/h. Naczepa TIR-a została wyrzucona na lewy pas i uderzyła w bok przejeżdżającego busa.

Kierowca granatowego busa, w którym jechało troje pasażerów, po zderzeniu próbował opanować pojazd. Przejechał kilkadziesiąt metrów po jezdni, potem skręcił w prawo i zjechał po nasypie na teren pastwiska. Udało mu się wyhamować busa dopiero po otoczeniu terenu.

Koniecznie przeczytaj: Tragiczny wypadek na Podkarpaciu. Zginęli świadek i drużba, którzy wieźli obrączki na ślub [wideo]

Czytaj też: Tragiczny wypadek na obwodnicy Nysy. Zginęło 5 osób w tym 2-letnie dziecko [wideo+foto]

W wyniku zdarzenia troje pasażerów busa zostało rannych. Mężczyzna, który siedział przy lewej ścianie busa doznał bardzo poważnych obrażeń twarzy i okolic ramion. Ranne osoby przetransportowano do szpitala.

Obrażeń nie odnieśli kierowcy busa i ciężarówki.

Zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu.

Więcej na temat wypadku oraz zdjęcia TUTAJ.

Warto przeczytać: Groźny wypadek w Kaliszu. Seicento roztrzaskane po zderzeniu z autobusem miejskim [wideo]

Podziel się