Szukaj

Przerażający wypadek na A2. Pijany kierowca z Łotwy staranował stojące samochody. Nie było próby hamowania [WIDEO]

03-02-2018 16:12
Wypadek na A2,Żdzary, TIR staranował stojące auta Fot. Waldi 78 / You Tube / screen YouTube
Podziel się

W czwartek doszło do poważnego wypadku na autostradzie A2 na wysokości Konina. Rozpędzony TIR wjechał w samochody oczekujące przed punktem poboru opłat Żdzary. Pięć osób trafiło do szpitala.

Policja badająca okoliczności zdarzenia ustaliła, że kierowca ciężarówki to 54-letni obywatel Łotwy Romans M. Mężczyzna był pijany, miał 2,9 promila alkoholu we krwi. Prawdopodobne kierowca spał za kierownicą pędzącego TIR-a.

Doniesienia prokuratury wskazują, że podczas zdarzenia w ciężarówce był włączony tempomat. Przed miejscem kolizji nie znaleziono śladów hamowania pojazdu.

Sąd postanowił o zastosowaniu wobec sprawcy wypadku trzech miesięcy aresztu. Łotysz usłyszał zarzut spowodowania katastrofy w ruchu lądowym, za co grozi mu kara od 1 do 10 lat pozbawienia wolności.

Koniecznie przeczytaj: Lubelskie: TIR staranował dom. Ciężarówka wjechała do sypialni, w której spała trójka dzieci. Ukrainiec zasnął za kierownicą [WIDEO]

Czytaj też: Przerażające nagranie z okolic Włocławka. Pijany Ukrainiec spowodował czołowe zderzenie z dwoma autami. Ranne zostało małe dziecko [wideo]

Zdarzenie zarejestrował kamerą samochodową kierowca auta stojącego z boku. Na filmie widać, jak rozpędzony TIR wjeżdża i uderza o kolejne pojazdy oczekujące w kolejce do punktu poboru opłat. Ciężarówka zatrzymała się dopiero na piątym aucie. Taranowani kierowcy nie mieli szans, aby zareagować.

Nagranie z wypadku trafiło do sieci.

Warto przeczytać: Sopot: Młody kierowca BMW chciał popisać się przed kolegami. Nie wyszło. Auto z piskiem opon uderzyło… w zaparkowany samochód [wideo]

Podziel się