Szukaj

Szokujący wynik kolejnej ekshumacji. W jednej z trumien znajdowały się dwie głowy! [WIDEO]

14-04-2017 19:58
Trumny z ciałami ofiar katastrofy smoleńskiej Fot. prezydent.pl / wikimedia.org / GNU 1.2
Podziel się

Portal „wPolityce” podaje, że w czasie jednej z przeprowadzonych w 2017 r. ekshumacji okazało się, że w jednej trumnie znajdowały się dwie głowy, trzy nogi i cztery miednice. Przypomnijmy, że to kolejne bulwersujące doniesienia związane ze sposobem, w jaki ciała ofiar katastrofy smoleńskiej traktowane były przez Rosjan.

Pisząc o tym szokującym odkryciu, portal z szacunku dla ofiar nie chciał przekazać, o którą ekshumację chodzi. Na razie nie wiadomo też, szczątki których ofiar umieszczono razem w trumnie. Stanie się to dopiero jasne po zakończeniu prowadzonych obecnie badań genetycznych.

Autor tekstu, Marek Pyza w kolejnej części tekstu pisze, że ma mowy, aby tak poważny błąd był efektem pomyłki.

I znów, jak w kilku poprzednich przypadkach, nie może być mowy o pomyłce. Nie da się tego wytłumaczyć ani bałaganem, ani pośpiechem. Rosjanie musieli celowo w taki sposób złożyć szczątki ofiar do trumien – czytamy.

Koniecznie przeczytaj: Hitowa odezwa Ewy Kopacz. „Zamiast siedzieć przy grylu, będziemy maszerować” [WIDEO]

Czytaj też: Ewa Kopacz straszy podwyżką ceny masła przed świętami [WIDEO]

Dziennikarz dodaje, że Rosjanie mogli sobie pozwolić na takie zachowanie, po tym jak polski rząd zdecydował o zakazie otwierania trumien w Polsce.

Jak wynika z naszych informacji, przedstawiciele strony rosyjskiej byli obecni w czasie moskiewskiego spotkania Ewy Kopacz i Tomasza Arabskiego z rodzinami. Ministrowie naciskali wówczas na bliskich ofiar, by „przyłożyli się” do identyfikacji, bo trumny nie będą otwierane w Polsce – tłumaczy Pyza.

O zachowaniu Ewy Kopacz, która w trzy dni po katastrofie w uniżonym tonie dziękowała Rosjanom, którzy zajmowali się ciałami ofiar katastrofy smoleńskiej, przypomniał jeden z internautów. Po ujawnieniu kolejnych bulwersujących zaniedbań ze strony rosyjskiej wypowiedź ówczesnej minister zdrowia brzmi jeszcze gorzej...

Warto przeczytać: Antoni Macierewicz: do prokuratury wpłynęło zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Donalda Tuska

Podziel się