Szukaj

Wydano Europejski Nakaz Aresztowania wobec Stefana Michnika. Jest podejrzany o 30 zbrodni komunistycznych

08-11-2018 17:41
Stefan Michnik Fot. PrawicowyInternet / youtube / screen YouTube
Podziel się

Jak poinformował minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, Wojskowy Sąd Garnizonowy na wniosek prokuratora IPN wydał Europejski Nakaz Aresztowania Stefana Michnika. Ten komunistyczny sędzia podejrzewany jest o popełnienie 30 komunistycznych zbrodni, w tym 4 zabójstw sądowych.

Na czwartkowej konferencji prasowej w Warszawie minister sprawiedliwości podkreślił, że podczas przeprowadzania reformy sądownictwa wyszło na jaw, iż wciąż żyje ponad 100 sędziów, którzy w czasach komunistycznych skazywali na śmierć niewinnych Polaków:

Kiedy zaangażowałem się w reformę sądownictwa, ze zdumieniem odkryłem, że po 1989 roku było ponad 100 żyjących sędziów – morderców. Skazywali na śmierć niewinnych ludzi, za to, że byli oddani Polsce i nie ponieśli żadnych konsekwencji dyscyplinarnych i karnych.

Koniecznie przeczytaj: Nowe informacje ws. „urodzin Hitlera”. Według świadka była to opłacona przez nieznanych mężczyzn ustawka

Czytaj też: „Islamski półksiężyc i komunistyczny Pałac Stalina”. Burza o świąteczne plakaty w Warszawie [foto]

Minister zapewnił, że resort cały czas stara się o to, by te osoby trafiły przed wymiar sprawiedliwości i odpowiedziały za swoje zbrodnie. Wśród nich jest m.in. Stefan Michnik, za którym wydano Europejski Nakaz Aresztowania:

Prokuratura zebrała dowody i postawiła zarzuty m.in. popełnienia czterech zabójstw, morderstw sądowych. Dotyczy to sędziego, pana Stefana Michnika i prokuratura w sposób skuteczny nie tylko postawiła te zarzuty, ale uzyskała od sądu tymczasowe aresztowanie oraz decyzję niezawisłego sądu o Europejskim Nakazie Aresztowania, którego celem jest sprowadzenie do kraju, postawienie przed sądem i pociągniecie do odpowiedzialności za zbrodnie owego stalinowskiego sędziego.

Jak przypomniał portal TVP Info, Stefan Michnik jest podejrzewany o popełnienie w latach 1952-1953 w Warszawie w sumie trzydziestu przestępstw stanowiących zbrodnie komunistyczne i mających znamiona zbrodni przeciwko ludzkości.

To już kolejny nakaz aresztowania w tej sprawie. Poprzedni wydano osiem lat, ale wówczas realizację wniosku zablokował Sąd Rejonowy w Uppsali, który uznał, że przestępstwa zarzucane Michnikowi według szwedzkiego prawa uległy przedawnieniu. Tym razem jednak, jak zapewniają autorzy wniosku, postawione zarzuty są znacznie poważniejsze.

Warto przeczytać: Verhofstadt publicznie skrytykował Tuska: „Zamknij się ze swoimi kolegami bez zmiany ubrań i bielizny” [wideo]

Podziel się