Szukaj

Wyciekły nowe taśmy z Radosławem Sikorskim! Tych słów Grzegorz Schetyna mu raczej nie wybaczy... [WIDEO]

06-08-2017 11:51
nagrania z Sowa i przyjaciele Fot. TVP Info / Twitter / screen Twitter
Podziel się

TVP Info opublikowało treść kolejnych nagrań zarejestrowanych w restauracji „Sowa i przyjaciele”. Pod koniec lutego 20014 r. rozmawiają ze sobą Radosław Sikorski i były prezes Orlenu Jacek Krawiec.

Sikorski i Krawiec rozmawiają między innymi o wewnątrzpartyjnych rozgrywkach w PO. Były minister spraw zagranicznych w rządzie Donalda Tuska nie szczędzi krytyki pod adresem obecnego szefa tego ugrupowania, Grzegorza Schetyny. Radosław Sikorski otwarcie kpi z poczynań partyjnego kolegi, który próbował przejąć przywództwo w Platformie Obywatelskiej.

Grzesiu, boczkiem, boczkiem, a jak przychodzi co do czego, to tchórzy.(…) Na miejscu Grzesia bym zagrał, że kandyduję. Grzesiu by dostał - moim zdaniem - do 40 procent, 35, 40 i to by mu dało immunitet na bycie ofiarą czystki, bo wtedy, wiesz, rywalowi nie wypada... i czekasz, aż się Donald wypierd***. Jak przegra wybory, no to wtedy wbijasz nóż w plecy, nie? - mówi Sikorski.

Koniecznie przeczytaj: Nowe taśmy z „Sowa i Przyjaciele”. Jednym z wątków… poglądy polskich internautów. „Zrobili badania...” [WIDEO]

Czytaj też: Poseł PO w czasie programu na żywo usłyszał nagranie: „Halicki, to mój sąsiad, to jest, ku**a, debil” [WIDEO]

W pewnym momencie szef dyplomacji dochodzi do wniosku, że polityczne „delfiny mają w Polsce krótkie życie” i śmieje się z aury „wielkiej frakcji Schetyny”, o której czyta w gazetach. - A tam trzech kur*** – śmieją się panowie. Oprócz Schetyny mają na myśli Rafała Grupińskiego i Andrzeja Halickiego. Radosław Sikorski bez ogródek mówi o obecnym liderze PO, że „ma knajacki styl lwowskiego żulika” - opisuje portal tvp.info, który publikuje treść rozmów.

Jacek Krwiec także nie szczędzi ostrych słów, oceniając „frakcję Schetyny”.

To też jest kwestia jakości ludzi, których masz koło ciebie. Halicki ku**a, ten Grupiński… Grupiński jest niegłupi, ale Halicki no to jest mój sąsiad, mieszka wieś obok. To jest, ku**a, debil no – mówi były prezes Orlenu.

Warto przeczytać: Wpadka posła Nowoczesnej. „Nie trzeba wylewywać mleka z kąpieli” [WIDEO]

Podziel się