Szukaj

Wybranowski: „10-letni Szumełda lał się z ZOMO, aż mu kredki z piórnika wypadły”

30-09-2016 14:29
Radomir Szumełda, Koordynator Krajowy KOD Fot. KOD / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Radomir Szumełda, szef oddziału KOD-u na Pomorzu, znany m.in. z chwalenia się swoją orientacją homoseksualną, teraz lansuje się na pierwszego bojownika RP. Niedawno, w czasie pogrzebu „Inki” i „Zagończyka” rzekomo pobity został przez „bandytów z ONR-u” (Kijowski twierdził, że było ich setki). Teraz okazuje się, że Szumełda wspomnieniami wraca do czasów PRL-u, kiedy to już jako dziecko miał bić się z ZOMO.

Wojciech Wybranowski, jeden z publicystów „Do Rzeczy” dotarł do wpisu Szumełdy, w którym członek KOD-u przekonuje, że za PRL-u „tłukł w Gdańsku z zomowcami”. Taką wersją swojej „opozycyjnej” przeszłości lansuje także w prasie. Miesiąc temu rozmowie dla „Dziennika Bałtyckiego” Szumełda powiedział, że jako nastolatek był „ultraprawicowy”, a w szkole wręcz był znany „ze swojej opozycyjności”.

W domu Wolna Europa, Głos Ameryki, BBC Londyn. To była druga połowa lat 80. i czasy przełomu. Jeszcze jako 10-latek w stanie wojennym biegałem z ojcem tłuc się z zomowcami. Potem już sam chodziłem na wszystkie możliwe demonstracje. Tak, ten sam wycofany, przerażony swoją seksualnością chłopak (Szumełda jest homoseksualistą – przyp. red.), on właśnie chodzi na demonstracje i z czasem w szkole zaczyna być znany ze swojej opozycyjności – zwierzył się dziennikowi Szumełda.

Koniecznie przeczytaj: Cejrowski: „Żołnierze Wyklęci zwalczali zjawiska takie jak KOD”

Czytaj też: Cejrowski do posłów PiS: „Od dziś krew tych dzieci bryzgać będzie na wasze sumienia”

Wybranowski w odpowiedzi na wypowiedzi szefa pomorskiego KOD-u na Twitterze zażartował, że Szumełda to bohater podziemia na miarę Henryki Krzywonos.

10-letni Szumełda lał się z ZOMO, aż mu kredki z piórnika wypadły – dodał ironicznie publicysta „Do Rzeczy”. Dodajmy, że Szumełda urodził się w 1972 r., wychodzi więc, że jego opozycyjna działalność i boje z ZOMO musiały mieć miejsce za czasów jego dzieciństwa.

Warto przeczytać: Cejrowski skrytykował na Facebooku „czarny protest”. Odzew internautów rekordowy!

Podziel się