Szukaj

Wszczęto śledztwo ws. zabójstwa Magdaleny Żuk. Pojawiło się nowe nagranie z hotelu w Egipcie [WIDEO]

04-05-2017 23:31
Magdalena Żuk Fot. Magdalena Żuk / Facebook
Podziel się

27-letnia Polka zmarła w niedzielę w Egipcie w niejasnych okolicznościach. Prokuratura w Jeleniej Górze wydała komunikat, w którym oświadczyła, że zostało wszczęte śledztwo ws. zabójstwa Magdaleny Żuk.

Prokuratura podała dotychczasowe ustalenia w związku z zabójstwem Polki:

W wyniku dotychczas przeprowadzonych czynności ustalono, że 27-letnia mieszkanka Bogatyni, Magdalena Ż. zamieszkała aktualnie we Wrocławiu, w dniu 25 kwietnia 2017r., po wykupieniu wycieczki zorganizowanej przez jedno z krajowych biur podróży, przyleciała do egipskiego kurortu Marsa Alam.

Wycieczkę pierwotnie zaplanowała wraz ze swoim partnerem, który w konsekwencji jednak jej nie towarzyszył. Niemniej jednak partner pokrzywdzonej utrzymywał z Magdaleną Ż. kontakt telefoniczny. Po upływie dwóch dni zaniepokoiło go zachowanie partnerki, stąd w porozumieniu z touroperatorem i polskim przedstawicielstwem dyplomatycznym w Kairze, zaplanowano wcześniejszy powrót Magdaleny Ż. do kraju.

Koniecznie przeczytaj: Co naprawdę stało się z Magdaleną Żuk? TVP przekazuje wyniki swojego śledztwa w Egipcie [WIDEO]

Czytaj też: Polski nurek pracujący w Egipcie o sprawie Magdaleny Żuk: „Przyjeżdża szejk i robi, co chce z kobietą”

Z uwagi jednakże na pogarszający się stan zdrowia pokrzywdzonej, przewieziono ją do szpitala w Hurghadzie, gdzie obecny na miejscu, a przybyły z kraju znajomy pokrzywdzonej w obecności rezydentki biura podróży uzyskał informację, iż Magdalena Ż. zmarła w wyniku obrażeń doznanych na skutek upadku w z wysokości, z pierwszego lub drugiego piętra szpitala, w którym przebywała uprzednio w miejscowości Marsa-Alam.

Poinformowano, że trwa przesłuchiwanie świadków w Polsce i zabezpieczanie dowodów w sprawie. Prokuratura w dalszej kolejności ma zwrócić się o pomoc prawną do strony egipskiej, w tym o przesłuchanie świadków w tym kraju. Całe oświadczenie tutaj.

Na antenie stacji Polsat wyemitowano także kolejne nagranie związane ze sprawą. Widać na nim Magdalenę Żuk, która leży w drzwiach swojego hotelowego pokoju w Egipcie. Polka wyraźnie znajduje się w bardzo złym stanie psychicznym.

Warto przeczytać: „Fakt”: Seria tajemniczych „samobójstw” turystek w Egipcie. Magda nie była pierwszą ofiarą

Podziel się