Szukaj

„Potomkowie morderców Żołnierzy Wyklętych”? Świetna odpowiedź na skandaliczne słowa Sakiewicza [wideo]

01-05-2019 22:54
Tomasz Sakiewicz, Marsz Suwerenności Fot. Krzysztof Bosak/TV Republika / Twitter/YouTube / screen
Podziel się

1 maja ulicami Warszawy przeszedł Marsz Suwerenności, którego organizatorem była Konfederacja. Krzysztof Bosak, wiceprezes Ruchu Narodowego, opublikował godny uwagi fragment przemówienia wygłoszonego na pl. Zamkowym. Stanowi ono najlepszą odpowiedź na ostatnie niezwykle oburzające słowa Tomasza Sakiewicza, którzy zarzucił Konfederacji bratanie się z „potomkami morderców Żołnierzy Wyklętych”.

Środowiska medialne związane z rządem w ostatnim czasie robią wszystko, aby oczernić antyunijną koalicję wolnościowo-narodową. Konfederację mocno atakuje m.in. redaktor naczelny „Gazety Polskiej”. W jednym z ostatnich wpisów na Twitterze Tomasz Sakiewicz napisał:

Jak to możliwe, że młodzi patrioci, czczący Żołnierzy Wyklętych, tak dali się wkręcić, że będą maszerować obok separatystów z Donbasu, byłych żołnierzy sowieckich, lobbystów firm z otoczenia Putina? Będą szli razem z duchowymi i faktycznymi potomkami morderców Wyklętych. Wstyd!

Koniecznie przeczytaj: Tomasz Sakiewicz chce dla Jarosława Kaczyńskiego i Binjamin Netanjahu Pokojowej Nagrody Nobla

Czytaj też: „Ci, którzy czczą kolaborantów, mają czelność atakować Żołnierzy Wyklętych” – poseł Tomasz Rzymkowski odpowiada lewicowym mediom [wideo]

Wpis spotkał się z oburzeniem wielu internautów i stanowczą odpowiedzią liderów Konfederacji.

Jeśli sądzicie, że to koniec ataków na @KONFEDERACJA_ w wykonaniu szczujni Sakiewicza i Kurskiego - to pomyłka.

Urbaniada dopiero się rozkręca, tak jak w czasie kiedy próbowali zawłaszczyć a potem zniszczyć #MarszNiepodległości.

Nie udało się wtedy, nie uda się z #KONFEDERACJA

- komentował prezes RN, Robert Winnicki.

Wydaje się, że jeszcze lepszą odpowiedzią na absurdalne zarzuty Sakiewicza jest fragment wystąpienia z Marszu Suwerenności. Ze sceny przemawiał Marcin Kowalski z Młodzieży Wszechpolskiej, który mówił o walce o niepodległą Polskę.

Nagranie poniżej:

Na medialne ataki Tomasz Sakiewicza Krzysztof Bosak szeroko odpowiadał również w rozmowie z Mediami Narodowymi.

Warto przeczytać: Adam Andruszkiewicz opublikował okolicznościowy wpis z okazji święta „Żołnierzy Wyklętych”. Jego słowa podzieliły internautów [foto]

Podziel się