Szukaj

Prokurator IPN zakończył śledztwo ws. teczek „Bolka”. Lech Wałęsa skomentował tą decyzję w swoim stylu [foto]

13-07-2018 22:56
Lech Wałęsa Fot. Ministry of Foreign Affairs / flickr.com / CC BY-ND 2.0
Podziel się

Jak poinformował portal Do Rzeczy, Prokurator Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Białymstoku umorzył śledztwo ws. podrobienia przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa na szkodę Lecha Wałęsy, w okresie od dnia 21 grudnia 1970 roku do dnia 29 czerwca 1974 roku w Gdańsku, dokumentów umieszczonych w teczce personalnej i teczce pracy tajnego współpracownika o pseudonimie „Bolek”. Decyzja ta oznacza, to, że nie zostały one sfałszowane. Tymczasem Lecha Wałęsa ocenił ten wyrok jako... korzystny.

Przyczyną umorzenia śledztwa było to, że nie wykryto żadnych śladów fałszerstw i manipulacji przy dokumentach znajdujących się w teczkach „Bolka”. Jak podkreślił z kolei prof. Sławomir Cenckiewicz, decyzja ta sprawia, iż były prezydent może teraz podlegać odpowiedzialności karnej: 

Rozumiecie co oznacza ten komunikat prokuratury IPN? Umorzenie śledztwa ws rzekomego fałszowania teczek agenturalnych Wałęsy jako TW "Bolka" otwiera drogę do postawienia zarzutów dotyczących fałszywego zawiadomienia i wielu, wielu fałszywych zeznań :)

Koniecznie przeczytaj: Lawina komentarzy w sieci. Mick Jagger zareagował na list Wałęsy. „Polska to piękny kraj, ale..” [wideo]

Czytaj też: Historyk przypomina notatkę służb PRL: „Już w 1981 r. broń Wałęsie zaoferował sam szef bezpieki” [foto]

Co ciekawe, były prezydent Lech Wałęsa przyjął tą decyzją z zadowoleniem i co więcej. podkreślił, że to wszystko dzięki listowi, który napisał niedawno do Micka Jaggera:

Po tym jak napisałem list do Micka Jaggera którego komentowano na całym świecie, jest nagle HOKUS -POKUS i pojawia się komunikat IPN o umorzeniu śledztwa. Przyznano mi racje ze sbecy podrabiali mój podpis i dokumenty żeby mnie zniszczyć. Będę dalej walczył o moje i mojej rodziny dobre imię.

Komentujący ten post internauci bardzo szybko zwrócili Lechowi Wałęsie uwagę, że ta decyzja prokuratury jest dla niego niekorzystna, ponieważ potwierdza to, iż dokumenty znajdujące się w teczkach „Bolka” są autentyczne. 

 

Warto przeczytać: Lech Wałęsa zadowolony ze słów Micka Jaggera. Teraz rozważa napisanie listu do kolejnego znanego muzyka

Podziel się