Szukaj

Wpadka kandydata PO w wyborach prezydenckich w Warszawie. Internauci bardzo szybko przypomnieli Trzaskowskiemu o jego dawnej deklaracji [FOTO]

13-02-2018 12:44
Rafał Trzaskowski, PO Fot. Adrian Grycuk / wikipedia / CC BY-SA 3.0 PL
Podziel się

Czołowy polityk Platformy Obywatelskiej Rafał Trzaskowski, ubiegający się o fotel prezydenta stolicy, postanowił rozwinąć swoją kampanię wyborczą w internecie. Pod hasłem Da się w Wawie polityk zaczął publikować kolejne materiały promocyjne. Szybko jednak zaliczył komiczną wpadkę. Otóż okazało się, że na Twitterze nieopacznie polecił profil, który wprost z niego kpi.

W ramach prowadzonej kampanii wyborczej Rafał Trzaskowski zaprezentował swoje pierwsze propozycje programowe dla Warszawy. Polityk PO prowadzi ją w internecie pod hasłem Da Się w Wawie. Właśnie z tego powodu postanowił udostępnić link do twitterowego konta o tej samej nazwie. Chciał bowiem w te sposób umożliwić internautom lekturę  tekstu dotyczącego poprawy sytuacji kobiet w stolicy. Okazało się jednak, że profil, który polecił, z pewnością nie jest tworzony przez jego sztab, ale prawdopodobnie przez rywali politycznych.

Koniecznie przeczytaj: Platforma Obywatelska i Nowoczesna połączyły siły. Zapowiedzi się niezwykle huczne: „Nasz cel sprowadza się do obrony Polski przed PiS-em”

Czytaj też: Platforma Obywatelska poprosiła zagranicznych polityków o wzięcie udziału w specjalnym spocie. Europosłowie proszą Polaków o przestrzeganie demokracji [wideo]

Jak można zauważyć, twitterowy profil @dasiewWawie już w swoim opisie wykorzystuje cytat ze słów Trzaskowskiego z parlamentarnej kampanii wyborczej w 2015 roku, gdy wówczas powiedział: 

Jakbym nie pracował na rzecz Krakowa, to bym stracił całkowicie wiarygodność. Swoje umiejętności chcę oddać Krakowowi. 

Ponadto na tym profilu opublikowana jest także ulotka wyborcza Rafała Trzaskowskiego z 2015 roku, która nieznacznie różni się od obecnej wykorzystywanej przy okazji wyborów w stolicy.

Profil przypomniał też o niezwykle szybkiej zmianie na koncie polityka, zaraz po ogłoszeniu przez Grzegorza Schetynę jego startu w wyborach samorządowych. Dotychczasowe zdjęcie w tle Rafała Trzaskowskiego przedstawiające widok na Kościół Mariacki i Sukiennice zostało zastąpione przez fotografię przedstawiającą panoramę Warszawy. 

 

 

Warto przeczytać: Platforma Obywatelska za czasów swoich rządów nie tylko nie usuwała pomników komunistów. Ona im jeszcze stawiała nowe

Podziel się