Szukaj

Kompromitująca wpadka Kierwińskiego w radiu ZET. Poseł PO nie zna polskich ministerstw [WIDEO]

01-05-2017 11:19
Marcin Kierwiński, poseł PO Fot. Adrian Grycuk / wikimedia.org / CC BY-SA 3.0
Podziel się

Marcin Kierwiński raczej nie zabłysnął w niedzielnym „Śniadaniu Radia ZET”. Poseł Platformy Obywatelskiej nie tylko nie potrafił odpowiedzieć na pytanie, kto wchodzi w skład powołanego przez jego ugrupowanie gabinetu cieni – polityk nie wiedział nawet, jak nazywają się obecnie istniejące ministerstwa.

Jarosław Sellin, wiceminister kultury w rządzie PiS, pytał Kierwińskiego o członków gabinetu cieni PO.

Pół roku temu Platforma powołała gabinet cieni. I teraz zapytam mojego kolegę z parlamentu Marcina Kierwińskiego, kto jest ministrem infrastruktury w gabinecie cieni PO? - padło konkretne pytanie.

Doskonale pan wie, że nie ma ministerstwa infrastruktury. Jest teraz ministerstwo rozwoju, które Wy powołaliście – odparł Kierwiński, który próbując tuszować swoją niewiedzą, skompromitował się jeszcze bardziej.

Koniecznie przeczytaj: Marcin Kierwiński potwierdza słowa Schetyny ws. uchodźców. „Tego oczekują Polacy” [WIDEO]

Czytaj też: Główny ekonomista Platformy Obywatelskiej nie zna programu partii, którą reprezentuje [WIDEO]

Dla wyjaśnienia: w obecnym rządzie PiS istnieje ministerstwo infrastruktury i budownictwa. Według zamysłu Platformy miałoby natomiast dojść do połączenia resortu infrastruktury i rozwoju, na którego czele miałby miałby stanąć obecny minister gabinetu cieni PO, Sławomir Neumann.

A kto jest ministrem zdrowia? – dociekał dalej Sellin.

Wie pan, dlaczego ja pytam? Pytam, bo pan nie wie. A wie pan dlaczego pan nie wie? Bo nawet politycy Platformy Obywatelskiej zapomnieli, kogo powołali na stanowiska w gabinecie cieni. Nie wiecie, bo ten gabinet nie przedstawia żadnego pomysłu – podsumował polityk PiS.

Nagranie można obejrzeć tutaj.

Warto przeczytać: Posłanka PO przyznała, że nie zna programu swojej partii [WIDEO]

Podziel się