Szukaj

Wpadka Barbary Engelking. Tak podczas gali nazwała „Gazetę Wyborczą” [wideo]

15-05-2019 17:07
Wpadka na gali Wyborczej Fot. Dariusz Matecki / Twitter.com / Twitter
Podziel się

Podczas gali zorganizowanej z okazji 30-lecia „Gazety Wyborczej” laureatka nagrody Człowieka roku w kategorii „O pamięć naszą i waszą” Barbara Engelking nazwała dziennik wydawany przez Agorę „Gazetą Żydowską”.

Barbara Engelking to współautorka głośnej i zarazem kontrowersyjnej książki „Dalej jest noc. Losy Żydów w wybranych powiatach okupowanej Polski”.

Z okazji swoich 30. urodzin „Gazeta Wyborcza” przyznała jej nagrodę Człowieka roku w kategorii „O pamięć naszą i waszą”. Gdy laureatka odbiera swoją nagrodę popełniła tzw. freudowską pomyłkę i podziękowała czytelnikom „Gazety Żydowskiej”.

Po tych słowach cała sala wybuchnęła śmiechem. Jak widać na nagraniu, słowa te rozbawiły m.in. Donalda Tuska i Adama Michnika.

Koniecznie przeczytaj: W te słowa trudno dzisiaj uwierzyć. Adam Michnik w 1995 r. w bardzo racjonalny sposób wyjaśnił, dlaczego z Polaków po wojnie celowo zrobiono antysemitów

Czytaj też: Adam Michnik przyznaje, że Newsweek, Polityka i Tygodnik Powszechny nie są obiektywne

Warto przeczytać: Adam Michnik tłumaczy bardzo niską frekwencję na manifestacjach antyrządowych. „W Polsce jest za zimno" [WIDEO]

Podziel się