Szukaj

Środowiska wolnościowe i antysystemowe łączą się. W Sejmie powstało koło poselskie „Wolność i Skuteczni” [foto+wideo]

23-11-2018 14:00
Koło poselskie „Wolność i Skuteczni”. Fot. Wolność / Facebook/ YouTube / screen
Podziel się

W skład nowego koła poselskiego wejdą posłowie Piotr Liroy-Marzec, Jacek Wilk oraz Jakub Kulesza. Według zapowiedzi „Wolność i Skuteczni” ma łączyć środowiska wolnościowe i antysystemowe.

Założenie nowego koła jest efektem współpracy Wolności Janusza Korwina-Mikkego oraz Skutecznych Piotra Liroy-Marca.

Współpraca środowisk antysystemowych, wolnościowych, rozpoczyna się dzisiaj. Rozpoczynamy to poprzez założenie koła „Wolność i Skuteczni”

- mówił podczas czwartkowej konferencji prasowej w Sejmie Jakub Kulesza.

Poseł podkreślił, że członkowie koła będą „walczyć o więcej wolności oraz o normalne państwo, w którym urzędnicy służą obywatelom, a nie kreują afery”.

Koniecznie przeczytaj: Liroy w mocnych słowach do polityka PO: „Panie Wenta, niech Pan nie przysyła ludzi, którzy mi pewne rzeczy oferują...” [wideo]

Czytaj też: Jacek Kurski o zawieszeniu współpracy z Wojciechem Cejrowskim. „Jako prezes TVP nie pozwolę na takie zachowania”

Dzisiaj powstaje konfederacja środowisk wolnościowych i antysystemowych. Od dzisiaj możecie nas obserwować, jak jesteśmy inną siłą od całej reszty w Sejmie. Wspólnie zmienimy kraj

- przekonywał Liroy-Marzec, który dodał, że założenie koła jest efektem współpracy przy wyborach samorządowych.

Poseł zapraszał do zgłaszania się w regionalnych oddziałach Wolności i Skutecznych w całym kraju.

Jacek Wilk zaznaczył, że ich porozumienie pokazuje, że poszczególni politycy są w stanie skupić się na wspólnym działaniu i odłożyć na bok swoje ambicje.

To jest bardzo silny sygnał dla wszystkich na tzw. dołach, że to, na co tak długo czekali, czyli porozumienie, w końcu się zaczyna

- podkreślił.

Nagranie z konferencji w Sejmie poniżej:

Artur Dziambor z partii Wolność napisał, że założenie wspólnego koła poselskiego to pierwszy krok. Następnym będzie utworzenia wspólnych list do wyborów do europarlamentu.

Politycy poza zaprezentowaniem nowego koła, mówili także o programie. Jedną ze sztandarowych propozycji jest 1000 plus zamiast 500+.

Nie będziemy nic dawać, tylko przestaniemy zabierać w zbyt wysokich podatkach – te pieniądze trafią więc do kieszeni Polaków szybciej i bez zbędnych kosztów biurokracji! Wybierz niskie podatki! Wybierz #wolność!"

- czytamy na Twitterze partii Wolność.

Wszyscy członkowie koła „Wolność i Skuteczni” do Sejmu dostali się z list Kukiz’15. Jacek Wilk rok temu dołączył do partii Wolność, Jakub Kulesza w październiku br. Piotr Liroy-Marzec, lider ugrupowania „Skuteczni”, nawiązał współpracę z partią Janusza Korwin-Mikkego przy okazji wyborów samorządowych.

Warto przeczytać: Wolność i Ruch Narodowy zawiązują koalicję! Wystartują razem w wyborach do PE. „Mamy jeden wspólny cel” [wideo]

Podziel się