Szukaj

Prof. Bogusław Wolniewicz o walce z roszczeniami żydowskimi: „Wystarczy jedna, prosta ustawa” [wideo]

03-06-2019 15:45
Bogusław Wolniewicz Fot. głos racjonalny / YouTube / YouTube
Podziel się

Od paru miesięcy środowiska żydowskie wspierane przez amerykańskich polityków naciskają na nasze władze w kwestii restytucji mienia bezspadkowego. W tym kontekście warto przypomnieć wypowiedź prof. Bogusława Wolniewicza, który już jakiś czas temu radził, jak należy chronić nasz kraj przed tego rodzaju żądaniami.

Prof. Bogusław Wolniewicz parę lat przed swoja śmiercią stanowczo podkreślał, że jakiekolwiek roszczenia majątkowe z okresu II wojny światowej wobec Polski są zupełnie bezzasadne:

Nic nie należy się nikomu. Nie tylko Żydom, ale także nie-Żydom, Polakom też nie. Po pierwsze prawnie od czasów Justyniana czy Konstantyna Wielkiego, czyli od czasów starożytnych, wszelkie roszczenia majątkowe przedawniają się po 30 latach. To są rzeczy dawno przedawnione. Po drugie politycznie sprawy zamknęła Konferencja Poczdamska. Wyciąganie teraz tych wszystkich lat, przywracanie sprawiedliwości to temu to tamtemu, to jak te chusteczki, jedną się wyciąga i zaraz idzie druga, trzecia i nie ma końca. To są upiory II Wojny Światowej, które po upadku komunizmu odżyły i które dążą do odwrócenia skutków tej wojny, których nie udało im się osiągnąć militarnie, chwytami prawno-politycznymi.

Koniecznie przeczytaj: Dlaczego Polska ciągle jest oskarżana o udział w Holokauście? Wyjaśnia prof. Wolniewicz [wideo]

Czytaj też: Zmarł profesor Bogusław Wolniewicz, wybitny filozof, publicysta i komentator życia publicznego

Następnie dodał: 

Tej sprawie należy położyć kres. To jest kwestia rozstrzygnięć politycznych. Sejm Polski powinien podjąć jedną prostą uchwałę: wszystkie roszczenia uważamy za ostatecznie zamknięte.

Warto przeczytać: Słowa Antoniego Macierewicza nie pozostawiają złudzeń: „Ustawa 447 stawia nas w sytuacji kompletnego bankruta” [wideo]

Podziel się