Szukaj

Wojciech Cejrowski niezwykle ostro skomentował w TVP tweet Donalda Tuska. „To jest właśnie rodzaj takiej świni” [WIDEO]

02-02-2018 13:58
Wojciech Cejrowski o Tusku Fot. Wojciech Cejrowski / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Przyjęcie przez polski parlament nowelizacji ustawy o IPN wywołało burzliwą dyskusję na temat rzekomej odpowiedzialności Polski za Holocaust. Ku zaskoczeniu wielu ekspertów, długo nie włączał się w nią szef Rady Europejskiej Donald Tusk. Jednak kilka dni temu zdecydował się opublikować tweet, w którym dość zaatakował polski rząd. Jego wpis dosadnie skomentował m.in. znany podróżnik Wojciech Cejrowski.

Były premier w swoim wpisie, co prawda, przyznał, że nie było „polskich obozów władzy”, ale - jak stwierdził - dzięki tej ustawie to sformułowanie stało się popularne na całym świecie:

Kto rozpowszechnia kłamliwe sformułowanie o „polskich obozach”, szkodzi dobremu imieniu i interesom Polski. Autorzy ustawy wypromowali to podłe oszczerstwo na cały świat, skutecznie jak nikt dotąd. A więc, zgodnie z ustawą... - napisał Donald Tusk.

Koniecznie przeczytaj: Premier Mateusz Morawiecki wygłosił orędzie do narodu polskiego. „Obozy, w których wymordowano miliony Żydów nie były polskie” [WIDEO]

Czytaj też: Zaskakujące słowa rzecznika Platformy Obywatelskiej. Jan Grabiec uważa, że Donald Tusk jest jak… Jan Paweł II [WIDEO]

W czwartek Wojciech Cejrowski goszczący w programie „Minęła 20” w swoim stylu, czyli krótko i dosadnie, skomentował te słowa byłego premiera:

Jeśli chodzi o wpis Donalda Tuska to tak się zachowuje świnia. Podczas wojny było takie powiedzenie: „tylko świnie siedzą w kinie” – to jest właśnie rodzaj takiej świni.

Podróżnik wyraził również nadzieję, że wyborcy będą pamiętać o tym zachowaniu Donalda Tuska, np. podczas najbliższych wyborów prezydenckich, w których być może wystartuje:

To jest świństwo grubszego kalibru. Chciałbym, żeby Polacy sobie to zapamiętali jak on będzie startował w wyborach prezydenckich. To jest obrzydliwe zrobić coś takiego Polsce. Plucie na matkę, nawet jeśli matka jest pijaczką i bije własne dzieci, to nie pluje się publicznie na własną matkę. Nie robi się tego.

Ten kontrowersyjny tweet byłego premiera był szeroko komentowany przez polskich polityków i dziennikarzy. Podobnie jak Wojciech Cejrowski również bardzo dosadnie ocenili postawę szefa Rady Europejskiej (Więcej tutaj: Wszyscy czekali, że Donald Tusk zabierze głos i stanie w obronie Polski. Tymczasem były premier po długiej ciszy…. zamiast bronić, zaatakował. Ostre komentarze pod adresem szefa Rady Europejskiej).

Warto przeczytać: Donald Tusk uważa polski antysemityzm za zagrożenie dla kraju na arenie międzynarodowej: „Trzeba zatrzymać falę niemądrych i nieprzyzwoitych ekscesów” [wideo]

Podziel się