Szukaj

Kolejny wnuk Lecha Wałęsy ma problemy z prawem. Usłyszał zarzuty i grozi mu do 12 lat więzienia

03-06-2018 22:09
Lech Wałęsa Fot. Ministry of Foreign Affairs / flickr.com / CC BY-ND 2.0
Podziel się

Bartłomiej W., wnuk prezydenta Lecha Wałęsy jest wśród zatrzymanych za pobicie grupy Szwedów w maju tego roku. Grozi mu wysoki wyrok.

21 maja w centrum Gdańska dwójka obywateli Królestwa Szwecji została w centrum Gdańska napadnięta, pobita i okradziona przez trzech nieznanych sprawców. W toku śledztwa wszyscy trzej domniemani sprawcy zostali ujęci. Jest wśród nich Bartłomiej W., wnuk Lecha Wałęsy, laureata Pokojowej Nagrody Nobla i byłego prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Według krążących pogłosek, wnuk prezydenta miał bić Szwedów drewnianą pałką.

Koniecznie przeczytaj: Lech Wałęsa zapowiada, że do Polski przybędzie miliard imigrantów z Chin

Czytaj też: Lech Wałęsa sugeruje, że Jarosław Kaczyński jest gejem

Za rozbój podejrzanym grozi kara od dwóch do dwunastu lat pozbawienia wolności. Prokuratura wystąpiła do sądu o tymczasowe aresztowanie całej trójki, a sąd się do tego wniosku przychylił. Zatrzymanie podejrzanych miało miejsce 1 czerwca. W ich ujęciu pomogły nagrania z kamer monitoringu w jednym z gdańskich sklepów, w którym robili oni zakupy w dniu napaści na obcokrajowców. Jak podaje „Fakt”, Bartłomiejowi W. postawiono też zarzuty w sprawie innego pobicia, które miało miejsce 26 maja.

To nie pierwsze problemy z prawem potomków Lecha Wałęsy. W przeszłości sprawy karne mieli dwaj synowie oraz inny wnuk byłego prezydenta. Ten ostatni miał pobić dwie dziewczyny.

Warto przeczytać: Lech Wałęsa tłumaczył tajwańskiej delegacji.... jak skutecznie rozliczać się z trudną przeszłością [FOTO]

Podziel się