Szukaj

Wniosek prokuratury o zatrzymanie senatora PiS. Poważne oskarżenia CBA związane z korupcją

19-12-2017 21:10
Stanisław Kogut Fot. Piotr Drabik / wikimedia.org / CC BY-ND 2.0
Podziel się

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało we wtorek pięć osób podejrzewanych o korupcję, m.in. syna senatora PiS Stanisława Koguta, Grzegorza. Teraz Prokuratura Krajowa skierowała wniosek do marszałka Senatu o zgodę na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie samego polityka.

Jak poinformowała rzeczniczka Prokuratury Krajowej Ewa Bialik, w razie uzyskania zgody senator Prawa i Sprawiedliwości usłyszy zarzuty w sprawie trzech przestępstw o charakterze korupcyjnym.

Wieczorem Beata Mazurek, rzeczniczka PiS poinformowała, że senator został zawieszony w prawach członka partii.

Stanisława Kogut zarzeka się, że nigdy nie przyjął żadnej łapówki.

Prawo jest prawem, trudno co robić. Ja jestem czysty jak łza i w syna też wierzę. Ja nie jestem przestępcą. To musiało być wszystko przygotowane. Wszystko wynika z walki politycznej. Jestem mocny to ktoś chce mnie zniszczyć - przekonywał senator Kogut w rozmowie z portalem wPolityce.pl.

Koniecznie przeczytaj: Dziennik ujawnia nazwiska polityków PiS, którzy nie chcieli Morawieckiego na premiera i głosowali „przeciw”. Wśród nich jest ważny minister

Czytaj też: Tym razem Giertych przeszedł sam siebie. Dlaczego tylu Polaków głosowało na PiS? Głupszego wyjaśnienia nie usłyszycie [WIDEO]

Jak wpłynie wniosek (o uchylenie immunitetu - red.), to ja składam immunitet. Ja jestem człowiekiem honoru – oświadczył dzisiaj polityk.

Z informacji, do których dotarł portal wPolityce.pl, wynika, że „sam senator mógł przyjmować łapówki, a dowody zdobyte przez agentów poprzez działania operacyjne są bardzo mocne”. CBA potwierdziło, że wedłuch ich ustaleń, senator przyjmował ogromne łapówki - nie tylko od biznesmenów, ale także od przestępców. Więcej tutaj.

Zatrzymane dzisiaj przez CBA w Krakowie osoby to założyciel dużego inwestora na rynku nieruchomości, członek zarządu developera, prezes zarządu spółki Małopolskie Dworce Autobusowe, wiceprezes zarządu małopolskiej fundacji i biznesmen. Jeden z nich, to syn Stanisława Koguta. Śledztwo CBA dotyczy przyjęcia korzyści majątkowych na kwotę 1 mln 170 tys. zł.

Centralne Biuro Antykorupcyjne w związku z prowadzonym przez swoją Delegaturę w Krakowie śledztwem, które dotyczy podejmowania się pośrednictwa w załatwianiu spraw w zamian za korzyści majątkowe, przy powoływaniu się na wpływy w instytucjach państwowych, samorządowych i innych, zatrzymało dziś rano pięć osób podejrzanych o przestępstwa korupcyjne – czytamy w oświadczeniu CBA.

Warto przeczytać: Lech Wałęsa zaapelował o nałożenie sankcji na polityków PiS. „Zablokować im konta i nie wpuszczać ich na Zachód"

Podziel się