Szukaj

Poważne problemy przewodniczącego klubu Platformy Obywatelskiej. „Prokuratura Krajowa wystąpiła o uchylenie immunitetu poselskiego”

12-04-2018 12:56
Sławomir Neumann Fot. Sławomir Neumann / facebook.com
Podziel się

Jak poinformowała Prokuratura Krajowa, wystąpiono z wnioskiem o uchylenie immunitetu poselskiego przewodniczącego klubu Platformy Obywatelskiej Sławomira Neumanna. Polityk ten jest podejrzany o przekroczenie uprawnień podczas sprawowania funkcji wiceministra zdrowia.

Jako pierwsi o tej sprawie poinformowali dziennikarze „Magazynu Śledczego” Anity Gargas. W opublikowanym na Twitterze wpisie podali:

Jest wniosek prokuratury o uchylenie immunitetu poselskiego przew. klubu PO Sławomira Neumanna.Chodzi o art. 231 par.2 kk. Jako wiceminister zdrowia Neumann przekroczył uprawnienia w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przez prywatną klinikę Sensor Cliniq.

Koniecznie przeczytaj: Polityk PO narzekał na ciężki los Gawłowskiego. Dziennikarz przypomniał mu o kibicu Legii, który spędził trzy lata w areszcie [wideo]

Czytaj też: Przewodniczący PO zaproponował likwidację gabinetów politycznych. Paweł Kukiz bardzo szybko przypomniał mu o pewnym fakcie [wideo]

Te doniesienia medialne oficjalnie potwierdziła Prokuratura Krajowa, która poinformowała, że prokurator generalny Zbigniew Ziobro wystąpił z wnioskiem o uchylenie immunitetu polityka PO. Jak wyjaśniła, Sławomir Neumann pełniący w latach 2012-2015 funkcję wiceministra zdrowia przekroczył swoje uprawnienia, w wyniku czego prywatna klinika osiągnęła korzyść majątkową w wysokości 13,5 mln zł:  

Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prokurator generalny wystąpił do marszałka Sejmu o wyrażenie zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej posła Sławomira Neumana. Efektem działań ówczesnego wiceministra było osiągnięcie korzyści majątkowych w wysokości 13,5 miliona złotych przez warszawską klinikę medyczną Sensor Cliniq.

Jak podała Telewizja Republika, w czasie gdy Sławomir Neumann pracował w resorcie zdrowia, Sensor Cliniq posiadała umowę z NFZ, na podstawie której pobierała opłaty, pomimo tego iż zabiegi były finansowane przez Fundusz Zdrowia. Dzięki bezprawnym działaniom uzyskała korzyść majątkową w wysokości 13,5 miliona złotych. Tylko z tytułu wnoszenia dodatkowych opłat klinika zarobiła w sumie 1,6 mln zł. 

Warto przeczytać: Wojciech Cejrowski zwrócił się do polityka Platformy Obywatelskiej: „Ja bym pana chciał przez kratki kiedyś pooglądać, a nie przez telewizor” [wideo]

Podziel się