Szukaj

Znany włoski dziennikarz opowiedział o ukrywanych faktach związanych z masową migracją. „Unia Europejska ściągnęła do siebie terrorystów”

08-05-2018 20:34
Enrico Buscema Fot. Enrico Buscema / Facebook.com
Podziel się

Znany włoski dziennikarz i politolog Enrico Buscema podczas porannego programu „Drugie śniadanie mistrzów” emitowanego na antenie TVN24 opowiedział o niewygodnych faktach związanych z masową migracją i niezwykle dosadnie skrytykował decyzje unijnych polityków podejmowanych w tej kwestii.

Dziennikarz Radia Italia wspomniał, że obecny włoski rząd niemal samotnie zmaga się z problemem masowej migracji. Jak przyznał, sytuacja jest naprawdę trudna, ponieważ koszt utrzymania jednego imigranta wynosi ok. 34 euro dziennie.

W trakcie rozmowy Enrico Buscema stanowczo podkreślił, że zjawisko masowej migracji jest pewnego rodzaju biznesem prowadzonym przez różne, nieznane grupy interesów. Jak dodał, wielu Europejczyków jest wciąż oszukiwanych, gdyż wmawia się im, że przybywają do ich krajów imigranci z Syrii uciekający przed wojną. Tymczasem z najnowszych statystyk wynika, że najwięcej uchodźców migruje z Gwinei:

Koniecznie przeczytaj: Włoski polityk opublikował kontrowersyjny wpis z okazji Międzynarodowego Dnia Romów. Jego słowa poparło wielu internautów [foto]

Czytaj też: Izu Ugonoh w wywiadzie dla TVN24: „W Polsce czuje się bezpiecznie”, „Jestem w stanie zrozumieć, że Polska nie przyjmuje imigrantów” [wideo]

Jakiś biznes musi być. Zauważono, że organizacje pozarządowe miały swoje statki w odległości kilometra od libijskiej plaży. Coś tam jest niepokojącego. Przypominam polskim widzom, że problem uchodźców był bardzo bardzo źle rozwiązywany przez całą Europę. Po pierwsze ludzie są przekonani, że ci uchodźcy których mamy w tej chwili w Europie pochodzą z Syrii. Bzdura. Statystyki pokazują, że pierwsza jest Gwinea.

Włoski politolog i dziennikarz przyznał także, iż jego zdaniem, początkowo ten masowy napływ ludności był kontrolowany np. przez jego rodaków, natomiast teraz zarówno oni, jak inni nie są w stanie zapanować nad sytuacją i podjąć ważnych i wiążących decyzji w tej sprawie:

Na początku włoska maszyna reagowała jak mogła. Pokazaliśmy naszą chrześcijańską stronę, ale teraz jest moment, w którym Europa musi brać poważne zamiary, żeby kontrolować to, że kręcą się osoby, o których nie wiemy skąd są, kim są. Oni z łatwością uciekają z przepełnionych centrów pomocy. Europa jest bez jaj.

Podczas programu Enrico Buscema odważnie stwierdził, że Unia Europejska, poprzez swoje nieodpowiedzialne decyzje sprowadza na Europejczyków bardzo duże zagrożenie:

Unia Europejska ściągnęła na siebie konia trojańskiego, czyli terrorystów, którzy do Europy dostali się z falą imigrantów.

Cały wywiad można zobaczyć: TUTAJ

Warto przeczytać: Znany dziennikarz na łamach „Der Spiegel” domaga się sankcji dla Polaków i Węgrów. „Dobrze wiedzieli, na kogo głosują w wyborach”

Podziel się