Szukaj

Witold Gadowski o negatywnych skutkach przyjęcia ustawy 447. „Już dziś amerykańskie władze mogą zabrać nam 80 mld dolarów” [wideo]

17-05-2018 14:47
Witold Gadowski Fot. GadowskiTV / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Niedawno popularny polski publicysta, Witold Gadowski opowiedział o mało znanych faktach związanych z przyjęciem ustawy 447. Jego zdaniem, jest ona solidną podstawą do tego, by amerykańskie władze mogły w przyszłości zamrozić, a następnie zabrać Polsce nawet 80 mld dolarów. Wszystko dlatego, że środki finansowe stanowiące naszą rezerwę walutową znajdują się w głównej mierze na kontach bezpośrednio podlegających administracji Stanów Zjednoczonych.

Podczas swojego „Komentarza tygodnia” Witold Gadowski wyjaśnił, że polskie rezerwy walutowe w wysokości 80 mld dolarów ulokowane są w amerykańskich papierach wartościowych oraz na kontach podlegających administracji Stanów Zjednoczonych. Jak dodał, w sumie Polska posiada 112 mld dolarów tzw. rezerwy. Jest to niemal dwa razy więcej niż wymaga tego od nas Międzynarodowy Fundusz Walutowy:

40 miliardów dolarów polskiej rezerwy walutowej jest ulokowane w amerykańskich papierach skarbowych. Do tego dochodzi następna kwota, tzw. ekspozycji dolarowej (również kwota z polskiej rezerwy walutowej), rozmieszczona na różnych kontach, w różnych państwach, przeważnie zależnych od administracji Stanów Zjednoczonych albo podatnych na wpływy tej administracji. To daje nam już 80 miliardów dolarów. 11 miliardów dolarów mamy w złocie w Banku Anglii. Wielka Brytania to największy sojusznik Stanów Zjednoczonych. W sumie mamy około 112 miliardów tzw. rezerwy a to jest niemal 2 razy więcej niż zaleca Międzynarodowy Fundusz Walutowy.

Koniecznie przeczytaj: Słowa Antoniego Macierewicza nie pozostawiają złudzeń: „Ustawa 447 stawia nas w sytuacji kompletnego bankruta” [wideo]

Czytaj też: Prezydent USA Donald Trump podpisał ustawę 447. Bardzo wymowne komentarze znanych polskich publicystów

Dziennikarz ironicznie przyznał, że tak wysoka kwota nie jest utrzymywana „przypadkowo”. Jest ona bowiem bardzo zbieżna z rozszczeniami organizacji reprezentujących ofiary Holokaustu. Jak dodał, przyjęta ustawa 447 to jedynie element większej operacji służącej zaspokojeniu żądań żydowskiego lobby przez amerykańskie władze:  

Po co utrzymujemy tak wysoką rezerwę walutową? (…) „Przypadkowo” ta kwota jest bardzo zbieżna z roszczeniami organizacji roszczących sobie prawo do reprezentowania ofiar Holokaustu. Przypadkowo. Już dziś na podstawie Just 447 prezydent Stanów Zjednoczonych i władze Stanów Zjednoczonych mogą zamrozić i zabrać Polsce około 80 miliardów dolarów. Już dziś! Wystarczy tylko, że Senat amerykański uchwali, że Polska jednak stała po stronie morderców Żydów, uczestników Holokaustu, współsprawców Holokaustu. Po to jest ta zakłamana propaganda zakłamująca udział Polski w II wojnie światowej, aby przygotować grunt pod uregulowania prawne, które przesądzą o tym w Stanach Zjednoczonych, że Polska i Polacy byli współwinnymi Holokaustu. Bo wtedy otworzy się droga do zabrania nam tych środków i zaspokojenia organizacji diaspory żydowskiej. 

Poniżej nagranie:

Warto przeczytać: Witold Gadowski nie ma wątpliwości. Literacka Nagroda Bookera trafiła do Olgi Tokarczuk nieprzypadkowo: „To efekt działania lewicowego lobby”

Podziel się