Szukaj

Wielowieyska zaatakowała Ziemkiewicza. Otrzymała dosadną odpowiedź, po której domaga się przeprosin [WIDEO]

13-02-2018 18:32
Rafał A. Ziemkiewicz Fot. Wiadomości PR / twitter / screen Twitter
Podziel się

Na antenie radia Tok FM dziennikarka „Gazety Wyborczej” Dominika Wielowieyska skomentowała ostatnie wydarzenia w kraju związane z przyjęciem nowelizacji ustawy o IPN. W trakcie swojej wypowiedzi stwierdziła, że obecnie w Polsce odradza się antysemityzm. Za taki stan rzeczy obwiniła Jarosława Kaczyńskiego. Podczas audycji zaatakowała również Rafała Ziemkiewicza. Na odpowiedź publicysty nie trzeba było długo czekać.

Dziennikarka Gazety Wyborczej Dominika Wielowieyska podczas audycji na antenie radia TOK Fm postanowiła strykykować niektóre wypowiedzi polskich dziennikarzy ironicznie komentujących fakt, że to akurat Polskę oskarża się o budowanie obozów śmierci i współudział w Holocauście:   

Bezkarność ONR-u, który maszerował i wołał „a na drzewach zamiast liści wisieć będą syjoniści”. Są materiały filmowe, prokuratura nic z tym nie robi. Prokuratura broni pana Rybaka, który spalił kukłę Żyda na rynku, bo jest to kolega polityków Solidarnej Polski. Za chwilę pan redaktor Wolski i Ziemkiewicz wypowiadają kwestie bulwersujące - mówiła.

Koniecznie przeczytaj: Rafał Ziemkiewicz zaapelował do pracowników IPN-u. „Należy wykorzystać obecną sytuację i przeprowadzić badania w Jedwabnem” [FOTO]

Czytaj też: Rafał Ziemkiewicz powiedział, jakim człowiekiem jest dla niego Donald Tusk. Publicysta i internauci ostro zareagowali na słowa byłego premiera

Dziennikarka wyborczej odniosła się do sytuacji, której doszło podczas niedawnego odcinka  „W tyle wizji”, gdzie prowadzący program redaktorzy Rafał Ziemkiewicz i Marcin Wolski ironicznie stwierdzili, że równie dobrze obozy śmierci wybudowane w Polsce, można by nazywać żydowskimi.

Słowa dziennikarki szybko dotarły do Rafała Ziemkiewicza, który w swoim stylu skomentował je na Twitterze.

Myślę że Dominika Wielowieyska doskonale wie, że nikt nie żartował z komór gazowych, i świadomie kolportuje kłamstwa. Ale nie mam pewności, czy od ciągłego przebywania w towarzystwie Czuchnowskiego, Wrońskiego i dożywotniego p.o. patetic-Kurskiego bardziej się głupieje, czy świnieje – napisał.

Na ten dość mocny wpis Rafała Ziemkiewicza odpowiedziała sama zainteresowana, który zaapelowała do niego, by przeprosił za swoje nieodpowiednie żarty i obraźliwe słowa,  które do niej napisał:

Rafał, to był rodzaj bardzo złych żartów i uwag niby to ironicznych, ale w zasadzie nie wiadomo jakich, powinniście za nie przeprosić. Są jakieś granice. A teraz też powinieneś przeprosić mnie za te bardzo nieelganckie słowa, które teraz napisałeś.

Poniżej fragment audycji w Tok FM:

 

Warto przeczytać: Premier Mateusz Morawiecki wygłosił orędzie do narodu polskiego. „Obozy, w których wymordowano miliony Żydów nie były polskie” [WIDEO]

Podziel się