Szukaj

Wielkanocna akcja w obronie kur: „Kury traktowane są przedmiotowo” [WIDEO]

18-04-2017 16:08
Akcja w obronie kur Fot. Lemingopedia / Facebook
Podziel się

Ruch na Rzecz Zwierząt Viva organizował przed świętami Wielkanocnymi w kilkunastu miastach akcje, które miały na celu między innymi przekonać Polaków, aby nie jedli jajek. Jedna z aktywistek mówiła o złym traktowaniu kur.

Akcja „W te święta poprę zwierzęta” ma za zadanie uświadomić, że kury w przemyśle jajczarskim są wykorzystywane ponad swoje siły. Są używane jako maszynki do produkcji jajek. Niezależnie do rodzaju chowu – czy jest to chów klatkowy, ściółkowy czy ekologiczny, zwierzęta są traktowane przedmiotowo – mówiła aktywistka, która zapewne sama jest weganką.

Jaja nie rosną na drzewach. Są produkowane przez zwierzęta – podkreśliła.

Koniecznie przeczytaj: USA: „Wielkanocy morderca” wciąż na wolności. Jeździł po mieście i zabijał. Wszystko wrzucił do sieci [WIDEO +18]

Czytaj też: Lewica wściekła na nową miss USA. Wszystko przez jej wypowiedź na temat feminizmu [WIDEO]

W środku w klatce niby jest grzęda, na której może usiąść kura, ale tak naprawdę kura siedząc na tej grzędzie i nie mając innego miejsca, gdzie mogłaby się podziać, dostaje odcisków na łapach – przekonywała „obrończyni kur”.

Warto przeczytać: Stanisław Michalkiewicz komentuje słowa papieża Franciszka, który zachęca do przyjmowania uchodźców [WIDEO]

Podziel się