Szukaj

Zwolennicy PiS zaczną bojkotować pizzerię? Wszystko przez jeden wpis posłanki Nowoczesnej [FOTO]

19-12-2016 11:17 (aktualizacja: 19-12-2016 15:00)
Wsparcie pizzerii dla KOD Fot. J. Scheuring-Wielgus / Twitter / screen
Podziel się

Zaskakujące, ale okazuje się, że pizza może również stać się orężem w politycznej walce. Kiedy posłanka Nowoczesnej, Joanna Scheuring-Wielgus opublikowała w Internecie wpis ze zdjęciem pudełka z warszawskiej pizzerii Da Grasso na Ochocie część sympatyków PiS-u zapowiedziała bojkot lokalu.

Kolejny dzień pod Sejmem odbywają się protesty przeciwników Prawa i Sprawiedliwości, trwa też całodobowa okupacja sali plenarnej przez członków Nowoczesnej, PO i PSL.

Wydaje się, że w trudnych chwilach i ciężkich warunkach okupacji Sejmu („ciemno i zimno”) wsparcie od warszawskiej pizzerii Da Grasso wiele znaczy dla posłów opozycji. Joanna Scheuring-Wielgus i Barbara Nowacka umieściły w sieci poniższe wpisy:

Koniecznie przeczytaj: Wrzaski, pijaństwo i… patriotyczne pieśni w tle czyli KOD pod Sejmem [WIDEO]

Czytaj też: Platforma Obywatelska w swoim klipie wykorzystała agresywnego demonstranta spod Sejmu, aby „udowodnić”… agresję PiS

 

Takie jawne poparcie dla KOD-u i opozycji przez lokal serwujący pizzę wywołał niemałe wzburzenie wśród sympatyków Prawa i Sprawiedliwości, część osób zapowiada bojkot, niektórzy sugerują nawet, aby na znak protestu wysyłać masowo maile na skrzynkę sekretariatu restauracji.

Pytanie tylko, czy niektórz nie popadają już w czysty absurd, traktując wiadomość na pudełku od pizzy jak ważny symbol? Szczególnie, że nie wiadomo nawet, czy poparcie dla protestujących wyraziło całe kierownictwo restauracji czy tylko pojedynczy pracownicy.

Do zamieszania wokół pizzerii odniosła się posłanka Nowoczesnej, która zamieściła poniższe oświadczenie:

Warto przeczytać: Awantura w Sejmie. Połowie PO już rano przeprowadzili… próbę generalną okupacji Sejmu [WIDEO]

Podziel się