Szukaj

Internauci zszokowani zachowaniem wiceminister kultury. Jako jedyna z polskiego rządu oklaskiwała skandaliczne przemówienie ambasador Izraela [WIDEO]

29-01-2018 19:58
Dziwne zachowanie przedstawicielki rządu Fot. PikuśPOL / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

W ostatnią sobotę podczas obchodów 73. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz kamery zarejestrowały oburzające, zdaniem wielu, zachowanie wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego. Magdalena Gawin jako jedyna z obecnych na sali przedstawicieli polskiego rządu z uśmiechem na twarzy oklaskiwała wystąpienie ambasador Izraela w Polsce.

Ambasador Anna Azari nie wygłosiła wcześniej przygotowanego przemówienia, ale, zapewne ku zaskoczeniu wielu osób zgromadzonych na sali, ostro skrytykowała stawę IPN, która przewiduje sankcje karne za używanie sformułowania „polskie obozy śmierci”.

Na opublikowanym nagraniu widzimy, jak wyraźnie skonfundowani przedstawiciele rządu, m.in. premier Mateusz Morawiecki oraz wicepremier Beata Szydło zrezygnowali z oklaskiwania kontrowersyjnego wystąpienia ambasador Izraela. Jedynie wiceminister Magdalena Gawin zdecydowała się, podobnie jak niektóre osoby przebywające na sali, by brawami nagrodzić słowa Anny Azari.

Koniecznie przeczytaj: Wiceminister Sprawiedliwości Patryk Jaki skomentował obecne naciski Izraela na polskie władze. Padły niezwykle mocne słowa [WIDEO]

Czytaj też: Żydowski historyk zwraca Order Zasługi RP od Komorowskiego: „Polski rząd chce ukryć wiele morderczych aktów wobec Żydów i grabieży mienia przez Polaków”

Nagranie poniżej.

Po opublikowaniu tego nagrania, w sieci dosłownie zawrzało. Wielu internautów komentujących to zachowanie dosadnie skrytykowało postawę wiceminister i zaapelowało o jej natychmiastową dymisję.

Na dymisję jednak się nie zapowiada. Magdalena Gawin w udzielonym dzisiaj wywiadzie dla portalu wPolityce.pl tłumaczyła się ze swojego zachowania. Wiceminister przekonuje, że... nie chciała być nieuprzejma.

Kurtuazyjne zachowania nie oznaczają aprobaty dla treści wystąpienia, ani tym bardziej dla wypowiedzi innych izraelskich polityków, których nie znałam w trakcie uroczystości. Przeczytałam je później – przekonywała polityk.

Jak dodała, ona sama nie zgadza się z treścią wystąpienia pani ambasador Anny Azari.

Zastanawia jednak, czy w tym przypadku kurtuazja rzeczywiście była na miejscu. Szczególnie, że inni przedstawiciele polskiego rządu, w tym premier, zachowali się zupełnie inaczej.

Magdalena Gawin, jak zauważył internauta publikujący nagranie, do tej pory znana była głównie z propozycji delegalizacji ONR:

Delegalizacja ONR w jakiejś perspektywie czasowej jest absolutnie niezbędna – oceniła na początku grudnia ubiegłego roku wiceminister.

Warto przeczytać: Znany warszawski historyk żydowskiego pochodzenia nie wytrzymał. Zwrócił ambasador Izraela dyplom za zasługi i wypunktował antypolską retorykę

Podziel się