Szukaj

Izraelski dziennikarz ujawnił nazwiska negocjatorów nowelizacji ustawy o IPN. To dwaj europosłowie PiS [foto]

05-07-2018 16:34
Ryszard Legutko Fot. Prof. Ryszard Legutko / Facebook.com
Podziel się

Jak poinformował izraelski dziennikarz Barak Ravid, to europosłowie PiS-u Ryszard Legutko i Tomasz Poręba reprezentowali stronę polską podczas niedawnych negocjacji dotyczących nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej.

W opublikowanym tweetach dziennikarz poinformował również, iż władze Izraela nie są zadowolone z faktu, iż wspólna deklaracja premierów Netanjahu i Morawieckiego ukazała się w największych europejskich, amerykańskich i izraelskich dziennikach jedynie w języku polskim i hebrajskim. Jak podkreślił, z informacji, które otrzymał od wysokiego urzędnika, wynika, że obydwie strony ustaliły, iż deklaracja zostanie opublikowana w mediach jedynie w języku angielskim.

Koniecznie przeczytaj: Izrael: Dziennikarze i politycy skomentowali zmianę ustawy o IPN. „Nasza presja na Polskę była skuteczna”

Czytaj też: Izraelski negocjator wyśmiewa polski rząd: „Polska wycofała się z ustawy o IPN z podkulonym ogonem”

Warto przypomnieć, że w ubiegłą środę Sejm przyjął zmiany w noweli ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej, zakładające odejście od przepisów karnych. Zmiany uchylają m.in. art. 55 a, który grozi m.in. więzieniem za przypisywanie Polakom odpowiedzialności za zbrodnie III Rzeszy Niemieckiej. (Więcej: „To kompromitacja”. Burza po głosowaniu w Sejmie. Rząd w trybie pilnym zmienił ustawę o IPN. PiS głosowało jak PO [foto+wideo]).

Warto przeczytać: Marek Jakubiak ostro o nowelizacji ustawy o IPN: „PiS zhańbił godność Polaków. Czuję się oszukany” [wideo]

Podziel się