Szukaj

Dorota Wellman ostro Donaldzie Tusku. „Niech nie siodła konia. (…) Nie ma sensu myśleć o tym, że będzie zbawcą narodu”

30-05-2019 15:08
Dorota Wellman Fot. MediaTory / YouTune / YouTube
Podziel się

Prezenterka TVN Dorota Wellman w trakcie rozmowy z tygodnikiem „Wprost” krytycznie odniosła się do kwestii powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki. Jej zdaniem, były lider PO nie będzie już w stanie przekonać do siebie Polaków.

Zdaniem Wellman Donald Tusk nie powinien wracać do polskiej polityki, ale kontynuować swoją karierę w strukturach unijnych:

Myślę, że w Polsce ludzie, którzy go lubili i cenili, tacy jak ja, już przyzwyczaili się do jego nieobecności. Mam do Tuska żal, że porzucił politykę polską w tamtym momencie, ale wiedział, co wybiera. Dlatego dziś powinien kontynuować karierę w strukturach zagranicznych, bo to naturalna kolej rzeczy. Jeśli nawet trochę palcem z zagranicy miesza w polskiej polityce, to powrotu do tego, co było przedtem, nie ma. Tusk to nie Piłsudski. (...) Niech nie siodła konia. (…) Nie ma sensu myśleć o tym, że będzie zbawcą narodu.

Koniecznie przeczytaj: Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk napisał do Brytyjczyków na Twitterze. Tak ciętej riposty z pewnością się nie spodziewał [FOTO]

Czytaj też: Tusk udzielił wywiadu TVN. Padły naprawdę skandaliczne słowa o Polsce [WIDEO]

Dziennikarka TVN stwierdziła również, iż obecnie żaden z polskich polityków nie ma cech prawdziwego przywódcy. 

Myślę, że nie tylko ja mam takie poczucie, że nie tylko ja nie mogę na nich patrzeć.

- podsumowała.

Warto przeczytać: Donald Tusk kompromituje się, wygłaszając podziękowanie po wygranych wyborach na szefa Rady Europejskiej [WIDEO]

Podziel się