Szukaj

Małgorzata Wassermann z uśmiechem „usadziła” Romana Giertycha

22-06-2017 16:13
Sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold Fot. PikuśPOL / twitter / screen Twitter
Podziel się

Pełnomocnikowi Michała Tuska zdecydowanie nie udał się „występ” przed komisją śledczą ds. Amber Gold. Przewodnicząca komisji kilkakrotnie przypominała adwokatowi, by trzymał się procedur.

Długo przed zaplanowanym na środę (21.06) przesłuchaniem syna Donalda Tuska przez komisję śledczą ds. Amber Gold, wielu komentatorów przewidywało, że głównym bohaterem wydarzenia będzie reprezentujący młodego Tuska mecenas Roman Giertych.

Jeśli jednak były wicepremier sądził podobnie, to musiał się srogo zawieść…

Wszystko za sprawą przewodniczącej komisji Małgorzaty Wassermann, która z klasą studziła zachowania „pod publiczkę” adwokata, przypominając mu o konieczności przestrzegania procedur i trzymania się litery prawa.

Koniecznie przeczytaj: Sławomir Nowak przed komisją śledczą ds. Amber Gold próbował zasłaniać się niepamięcią. Nie wyszło [WIDEO]

Czytaj też: Michał Tusk przed komisją ds. Amber Gold pogrąża siebie i ojca [WIDEO]

Internauci szeroko komentują zwłaszcza jedną z wymian zdań, do której doszło podczas posiedzenia.

Kiedy mecenas Giertych chciał złożyć wniosek ustny, Małgorzata Wassermann pouczyła go, że procedury wymagają formy pisemnej.

Proszę o „wnioseczek” na piśmie – oświadczyła z szerokim uśmiechem.

Adwokat próbował jeszcze oponować, przekonując, że „nie ma takiego obowiązku”, jednak przewodnicząca komisji pozostała nieugięta i Roman Giertych bez dalszej dyskusji… zabrał się do pisania stosownego dokumentu.

W innym momencie środowego posiedzenia komisji mecenas Giertych próbował strofować jej członków, by nie kłócili się w jego obecności.

To proszę wyjść i nie przeszkadzać – usłyszał w odpowiedzi.

Warto przeczytać: Ziemkiewicz podsumowuje działania Tuska w związku z Amber Gold [WIDEO]

Podziel się