Szukaj

Wąsik do Sikorskiego: „Przestańcie donosić Sikorski i weźcie się do jakiejś pożytecznej pracy”

04-05-2017 10:31
Radosław Sikorski, PO Fot. Piotr Drabik / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Były minister spraw zagranicznych w rządzie PO jest wyjątkowo aktywnym użytkownikiem Twittera, który ma przygotowany komentarz niemal do każdego wydarzenia. Tym razem jednak Radosław Sikorski w odpowiedzi na swój tweet dotyczący lustracji w MSZ otrzymał wyjątkowo ciętą ripostę.

P. min @WasikMaciej, uprzejmie donoszę, że min. Dziedziczak oskarża SKW i ABW o tolerowanie w @MSZ_RP agentów ‘sowieckich służb wojskowych – napisał Sikorski na Twitterze, komentując w ten sposób wypowiedź wiceministera spraw zagranicznych Jana Dziedziczaka w Polskiemu Radiu 24.

Dziedziczak mówił o projekcie ustawy, która ma za zadanie usunąć z MSZ ponad 100 tajnych współpracowników lub funkcjonariuszy b. służb PRL.

Koniecznie przeczytaj: Radosław Sikorski zeznawał przed sądem ws. katastrofy smoleńskiej „To nie była wizyta państwowa” [WIDEO]

Czytaj też: Ktoś wybił szyby w mieszkaniach chłopaka Magdaleny Żuk i jego kolegów

W wywiadzie wiceminister nawiązał również do osoby Radosława Sikorskiego i jego powiedzenia „dorżnąć watahę”.

Rozumiem, że to była kwintesencja dyplomacji, za którą jeden z poszkodowanych - Donald Tusk nagrodził go funkcją ministra spraw zagranicznych. Dodam, że tego typu wyzwania spowodowały, atmosfera wywoływana takimi sformułowaniami „dorżnięcia watahy”, spowodowały później nawet mord polityczny (dokonany przez) byłego członka PO, który zamordował członka PiS, mówię oczywiście o Marku Rosiaku – stwierdził Dziedziczak.

Maciej Wąsik, Zastępca Ministra Koordynatora Służb Specjalnych, do którego skierowany był tweet, mocno skontrował Sikorskiego.

Przestańcie donosić Sikorski i weźcie się do jakiejś pożytecznej pracy – napisał w odpowiedzi Wąsik.

Warto przeczytać: Ewa Kopacz została wezwana przez prokuraturę na przesłuchanie ws. katastrofy smoleńskiej

Podziel się