Szukaj

Warszawa: Gruzin prowadził pod wpływem narkotyków. W czasie pościgu staranował policyjny radiowóz

13-01-2019 16:20
Policja, radiowóz Fot. Stiopa / wikimedia.org / CC BY-SA 4.0
Podziel się

Stołeczni policjanci zatrzymali 26-letniego obywatela Gruzji, który kierował pod wpływem środków odurzających. Mężczyzna nie chciał zatrzymać się do kontroli i w czasie ucieczki przed policją doprowadził do kolizji z radiowozem.

Do zdarzenia doszło 6 stycznia niedzielę po południu na warszawskiej Pradze Północ. Patrol policji zwrócił uwagę na jadącego w podejrzany sposób opla. Kierowca zignorował dawane w jego kierunku sygnały do zatrzymania i zaczął uciekać. Gruzin jechał po chodniku i ścieżce rowerowej. Widząc nadjeżdżający radiowóz, uderzył w niego, doprowadzając do kolizji.

Policjantom udało się obezwładnić i zatrzymać mężczyznę. Badania potwierdziły obecność substancji odurzających w organizmie 26-latka. Gruzin został przesłuchany. Odpowie za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli i kierowanie pod wpływem narkotyków. Mężczyzna poddał się dobrowolnej karze grzywny w wysokości 3 tys. zł, dostał również 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Dodatkowo ma zapłacić 5 tys. zł na rzecz funduszu pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych oraz pokryć koszty postępowania.

Koniecznie przeczytaj: Zamieszki we Francji. Dziki atak imigrantów na policyjny radiowóz [WIDEO]

Czytaj też: Policyjny pościg za nastolatkami. 14-latek poważnie ranny

Warto przeczytać: Imigranci z Calais przegrali w starciu z polskim kierowcą. Polak staranował stworzoną przez nich blokadę [WIDEO]

Podziel się