Szukaj

Nieznani sprawcy zdewastowali mural poświęcony polskich wynalazcom. Dzieło powstało z okazji 100-lecia niepodległości

29-11-2018 15:38
Mural Szczecin Fot. Radio Szczecin ‏ / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

Jak poinformowało Radio Szczecin, nieznani sprawcy zniszczyli mural poświęcony polskim wynalazcom, który powstał z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez nasz kraj.

Z relacji mediów wynika, że wandale domalowali obok twarzy Stefana Bryły napis „PISS”, z tym że dwie ostatnie litery zapisano dokładnie tak samo, jak symbol SS, czyli niemieckiej nazistowskiej organizacji odpowiedzialnej za zbrodnie przed i podczas II wojny światowej.

Mural, który odsłonięto pod koniec września wykonano na murze zakładu gazowniczego przy ul. Chmielewskiego w Szczecinie.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że prof. Stefan Bryła był inżynierem budowlanym oraz pionierem spawalnictwa i konstrukcji spawanych. Podczas niemieckiej okupacji zaangażował się w tajne nauczanie, za co wraz z całą rodziną trafił na Pawiak. Został rozstrzelany 3 grudnia 1943 r. w ulicznej egzekucji.

Koniecznie przeczytaj: Australia: Muzułmanin niszczy mural przedstawiający Jezusa. Twierdzi, że w ten sposób broni swojej religii [WIDEO]

Czytaj też: Ogromny skandal w Wielkiej Brytanii. Nieznani sprawcy zdewastowali groby polskich bohaterów II wojny światowej [foto]

Warto przeczytać: Zamach na polskich obywateli na morzu? MON wdraża specjalne procedury po ostrzeżeniu z Moskwy

Podziel się