Szukaj

Tak wygląda „walka o sądy”! Radny zaatakował przechodnia… pizzą [WIDEO]

26-07-2017 12:28
Atak pizzą podczas protestu pod sądem, Gryfino Fot. ono24.info / youtube / screen YouTube
Podziel się

Do incydentu doszło w zachodniopomorskim Gryfinie, podczas protestu, zorganizowanego przez przeciwników reformy sądownictwa. Jeden z uczestników protestu swoją frustrację wyładował na przechodniu i… niesionej przez niego pizzy.

Przed siedzibą Sądu Rejonowego w Gryfinie zebrała się kilkudziesięcioosobowa grupa przeciwników zmian w sądownictwie.

Protest przebiegał sztampowo. Manifestanci zapalili znicze, odczytywali fragmenty konstytucji, skandowali antyrządowe hasła.

Nie zabrakło też osób krytycznie nastawionych do protestujących. Według lokalnego „Obserwator Nadodrzańskiego” w pobliżu mieli się pojawić narodowcy.

Niewielka grupa protestujących zajęła wąski chodnik przed budynkiem sądu. Na nagraniu widać, jak co chwila przez tłumek przeciska się jakiś przechodzień.

Koniecznie przeczytaj: Nie tylko na polskich ulicach jest gorąco. Manifestacje w USA przebiegają zdecydowanie mniej pokojowo [WIDEO]

Czytaj też: Spontaniczne protesty? Dziennikarz zdradza, kto naprawdę stoi za antyrządowymi manifestacjami [WIDEO]

Kiedy pomiędzy protestujących wszedł mężczyzna, niosący pudełko z pizzą, najwyraźniej wywiązała się jakaś sprzeczka (nie widać tego na nagraniu). W pewnym momencie jeden z uczestników manifestacji wyjął z niesionego przez mężczyznę pudełka pizzę i rozsmarował mu ją na twarzy.

Agresor oddalił się. Sytuację próbowali załagodzić inni uczestnicy pikiety. Szybko interweniowała policja. Na nagraniu widać, jak funkcjonariusze oddalają się od protestujących wraz z oboma mężczyznami.

Jak informuje „Obserwator Nadodrzański”, agresywny uczestnik manifestacji to radny powiatowy. który w wyborach samorządowych w 2014 roku jako kandydat niezależny startował z list PO. Gazecie nie udało się uzyskać jego komentarza.

Jak z kolei informuje miejscowa policja, w związku z „pizzowym” incydentem nie została wniesiona skarga.

Sytuacja z pizzą zaczyna się w 2:51 min. nagrania.

Warto przeczytać: To nagranie obiegło Internet. Tak Jarosław Gowin zareagował na przyjęcie ustawy o Sądzie Najwyższym [WIDEO]

Podziel się